Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Koncert Piotra Krupskiego w przedszkolu "Misia Uszatka"

2017-04-22 10:17:21 (ost. akt: 2017-04-22 10:22:28)

Autor zdjęcia: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka

Duże znaczenie w wychowaniu człowieka otwartego, świadomego, pewnie poruszającego się w świecie wartości ma przekaz dziedzictwa kulturowego od najmłodszych dni, a jeszcze lepiej, jak odbywa się to w bezpośrednim kontakcie.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka miały zaszczyt gościć twórcę ludowego, wnuka wybitnego cymbalisty Józefa Krupskiego, pana Piotra Krupskiego z Elbląga, który opowiedział przedszkolakom o swojej pasji, jaką jest gra na cymbałach. Pan Piotr przyniósł ze sobą instrument, opowiedział o historii jego powstania. Omówił budowę cymbałów, pokazał sposób wydobywania dźwięków i... zaprezentował pełne brzmienie tego, unikatowego już, instrumentu podczas wygrywania oberków, polek, walca i innych popularnych utworów. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały, akompaniowały klaszcząc, tańczyły, a niektóre chętnie próbowały grać, na tym niezwykle pięknie brzmiącym instrumencie. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania.

(Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: przedszkolemisuszatek

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages