Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dzieci z Misia Uszatka z wizytą w wojsku

2017-04-21 10:29:13 (ost. akt: 2017-04-21 10:34:12)

Autor zdjęcia: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka

16 kwietnia przypada Święto Wojsk Inżynieryjnych, w związku z czym, dzieci z najstarszych grup w naszym przedszkolu, udały się z wizytą do 11 Mazurskiego Pułku Artylerii, gdzie odbyło się spotkanie z żołnierzami Kompanii Inżynieryjnej.

Pan por. Artur Szlachta, podczas prelekcji, przybliżył dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę sapera. Zwrócił także uwagę na fakt, iż na naszych terenach jest wyjątkowo dużo niewybuchów pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Mocno podkreślił wagę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, właściwego sposobu zachowania oraz informowania odpowiednich służb w przypadku napotkanego zagrożenia.

Atrakcją dla przedszkolaków był pokaz sprzętu specjalistycznego. Ogromne zainteresowanie wzbudziły pojazdy, maszyny oraz urządzenia, jakimi posługuje się saper. Dzieci zwiedziły także Salę Tradycji. Spotkanie miało na celu ukazanie przedszkolakom, że współczesny saper to żołnierz, na którego zawsze można liczyć.

Wyposażony w sprzęt specjalistyczny, doświadczony oraz będący zawsze w gotowości do działania, zarówno w czasie wojny i w czasie pokoju, w kraju, jak i poza jego granicami. Żołnierze Wojsk Inżynieryjnych niejednokrotnie niosą pomoc ludziom dotkniętym różnymi kataklizmami. Dzieci wraz z paniami złożyły podziękowania za ofiarność i gotowość niesienia pomocy społeczeństwu oraz życzyły powodzenia i sukcesów w pełnieniu dalszej służby.

Dziękujemy Dowódcy 11 MPA panu płk dypl. Jackowi Wera, panom por. Arturowi Szlachta, st. chor. Markowi Grzyb, st. chor. Sebastianowi Erbetowskiemu i żołnierzom Kompanii Inżynieryjnej.

(Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: przedszkolemisuszatek

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages