środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Niebezpieczne znalezisko w lesie

2017-04-20 10:28:59 (ost. akt: 2017-04-20 10:36:05)

Autor zdjęcia: KPP w Węgorzewie

We wtorek (18 kwietnia) przed południem oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji został powiadomiony o znalezionym niewybuchu. Na nietypowy przedmiot natknął się mężczyzna spacerujący po lesie.

Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z II wojny światowej. Przedmiot ten ważył 40 kg i mierzył około 60 cm. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce nietypowego znaleziska i powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej w Giżycku. Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej praktycznie są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe.

Policja upomina, że nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby.
(źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages