środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Baśniowa noc w miejskiej bibliotece

2017-04-16 14:00:00 (ost. akt: 2017-04-15 20:50:23)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie po raz trzeci włączyła się do akcji organizowanej w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Głównym celem akcji jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w najmłodszych potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.

W tym roku forma została troszkę zmieniona. Na przyjęcie urodzinowe baśniopisarza zaproszone zostały postacie z całego zaczarowanego świata baśni i bajek. Impreza zaczęła się 7 kwietnia o godz. 20.00. Dzieci przebrane w piękne stroje, chcące doświadczyć miłych wrażeń, przybyły do biblioteki wyposażone w poduszki, śpiwory i koce. Uczestników imprezy powitał w drzwiach Kot w butach. Na dzieci czekała już czarownica, Myszka Miki i wróżka. Kolejną niespodzianką był sam jubilat Hans Christian Andersen, który przybył z urodzinowym tortem i przeczytał baśń pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Następnie dzieci złożyły życzenia urodzinowe i wręczyły baśniopisarzowi własnoręcznie wykonane kartki. Andersen poczęstował wszystkich przepysznym tortem i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Naszą wspólną zabawę rozpoczęliśmy od zintegrowania się za pomocą „Kłębka przyjaźni”. Następnie mali goście chętnie brali udział w konkursach ze znajomości baśni i bajek np. „Kalambury”, cytaty z baśni, zagadki, „Połącz w pary”, „Kto to powiedział?”, „Alfabet” – która drużyna ułoży jak najwięcej wyrazów z otrzymanych liter. Około 22.00, po tak wyczerpujących zabawach dzieci udały się na kolację – pyszną pizzę. Po kolacji Kot w butach przeczytał swoją historię za pomocą ilustracji – Kamishibai.

Były także zabawy z chustą animacyjną np. ”Księga baśni”. Dzieci samodzielnie wykonały balonikowe zwierzątka, które po zakończeniu imprezy zabrały do domu. Tradycyjnie odbyło się również „Nocne wypożyczanie książek”. Ostatnią atrakcją był bal u Andersena, gdzie dzieci tańczyły i szalały w rytm skocznej muzyki. Następnie nasi goście zmęczeni wielogodzinnymi zabawami udali się na odpoczynek i wieczorną toaletę, po której wysłuchali bajek czytanych przez wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z węgorzewskiego liceum.

Dzieci obudziliśmy poranną gimnastyką i zaprosiliśmy do wspólnego śniadania. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pamiątkowe zdjęcie z Andersenem. Bardzo dziękujemy wolontariuszkom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z węgorzewskiego liceum, które pomogły nam w prowadzeniu imprezy.
(Agnieszka Krukowska)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages