Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Trygort doceniony i wyróżniony

2017-04-15 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-14 14:19:25)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W niedzielę 9 kwietnia badaczki z Fundacji Pole Dialogu odwiedziły Trygort. Panie Katarzyna Murawska i Zofia Włodarczyk spotkały się z mieszkańcami, przeprowadziły wywiady, zwiedziły wieś. Fundacja wybrała do badania Trygort ze względu na wyjątkowo wysoką aktywność społeczną mieszkańców.

Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy Trygortu słyną z aktywności i zaangażowania w prace społeczne na poczet całego sołectwa. Zagospodarowanie terenu, opieka nad plażą wiejską, remont świetlicy, organizacja imprez okolicznościowych, to tylko część działań zintegrowanej społeczności. Tym razem praca i poświęcenie mieszkańców zostały wyróznione przez Fundację Pole Dialogu, której reprezentantki odwiedziły Trygort w ubiegłą niedzielę.

Badania „Diagnoza i prognoza rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej, politycznej i społeczno- kulturowej na wsi” przeprowadzane są z okazji 30-tej rocznicy istnienia Fundacji Wspomagania Wsi.
— Trygort zrobił na nas duże wrażenie — mówią badaczki z Fundacji Pole Dialogu. — Podejmowane inicjatywy, zaangażowanie dużej części mieszkańców, mimo niekorzystnej, bardzo rozproszonej zabudowy czyni wieś wyjątkową. Bardzo dziękujemy mieszkańcom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu, a pani Alicji i pani Ani za nieocenioną pomoc w jego organizacji.

Warto dodać, że Trygort został wybrany jako jedna z czterech wsi w Polsce do przeprowadzenia takich pogłębionych badań.
— Takie wyróżnienie to dla nas duży zaszczyt — mówi sołtys Trygortu, Alicja Rymszewicz. — Z badaczkami z Fundacji Pole Dialogu spotkałam się podczas badań przeprowadzanych w grupie uczestników warsztatów szkoleniowych dla wiejskich organizacji pozarządowych w Łowiczu. Cieszę się, że mogłam wypromować swoją wieś. I dziękuję przede wszystkim moim wyjątkowo aktywnym sąsiadom, bo to dzięki nim Trygort mógł zaistnieć w ogólnopolskich badaniach.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jacenty #2223904 | 89.231.*.* 15 kwi 2017 13:14

    Po prostu Pani Sołtys pracuje....za to Jej dziekujmy i....nie przeszkadzajmy , gratuluję

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages