Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najważniejsze, żeby trzymać się razem

2017-04-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-04-24 20:53:09)
8. Radzieje

8. Radzieje

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Radzieje

Strażacy ochotnicy mają w sobie moc przyciągania, są wspaniałymi ludźmi gotowymi w dzień i w nocy nieść pomoc. To dla nich w lutym wystartowaliśmy z plebiscytem na "Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną Powiatu Węgorzewskiego"

W naszym plebiscycie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną Powiatu Węgorzewskiego bierze udział 10 jednostek OSP z naszego powiatu: Harsz, Pozezdrze, Budry, Guja, Kuty, Ołownik, Perły, Radzieje, Węgielsztyn i Węgorzewo. Strażacy ochotnicy żyja w pełnej gotowości do działania i zawsze staraja się być blisko ludzi. Dziś to my postaramy się przybliżyć ich pracę. Przedstawiamy obecne trzy najpopularniejsze OSP Powiatu Węgorzewskiego. (*Ranking z dnia 14 kwietnia, godz. 12.00)
Pierwsze miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Harszu:
— Nasza jednosta powstała w 1968 roku — mówi Mateusz Staniszewski, gospodarz OSP w Harszu. — Na chwilę obecną nasza OSP liczy 24 osób, w tym 5 druhen. Profesjonalizm, Poświęcenie i dyspozycyjność naszych strażaków świadczy o tym, że jesteśmy w stanie podjąć działania 24h na dobę. Świetnie czujemy się w kontakcie z mieszkańcami naszej gminy. Jesteśmy młodą i zgraną ekipą, która ma ogromny zapał do działania i pragnie działać na lokalnym podwórku na pożytek społeczeństwu. Gdy dowiedzieliśmy się, że dotychczas zajmujemy pierwsze miejsce w rankingu w powiecie i w wojewodztwie, to był duży szok. Cieszymy się, że jesteśmy tak lubiani wsród naszej lolaknej społeczności, o czym świadczy ilośc oddanych na nas głosów. Ogromnie dziekujemy za wysłane na naszą jednostkę smsy i zachęcamy do dalszego wspierania naszej OSP w plebiscycie. Wygrajmy to razem!

Drugie miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Radziejach:
— Ochotnicza Straż Pożarna w Radziejach powstała w 1952 roku — mówi Marcin Mozyro, prezes OSP w Radziejach. — Od roku 2008 znajdujemy się w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. OSP zrzesza obecnie 24 członków w tym 8 kobiet. Przeszkolonych do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych jest 18 cosób. Oprócz udziału w akcjach, intensywnie uczestniczymy w życiu miejscowej społeczności poprzez udział w różnego rodzaju festynach, piknikach, organizujemy pokazy sprzętu ratowniczego, prowadzimy akcje prewencyjne wśród dzieci i młodzieży. Staramy sie być wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Oczywiście cały czas podnosimy swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i ćwiczeniach. Nasza OSP działa na styku trzech powiatów, jesteśmy oddaleni 18 km od najbliższych jednostek PSP. Coraz częściej prowadzimy działania ratownicze samodzielnie, dlatego wciąż stawiamy na podnoszenie naszych umiejętności. Będziemy wdzięczni za wszelkie oddane na nas głosy, za które z góry dziękujemy.

Trzecie miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Gui:
— Nasza jednostka powstała została założona w 1980 roku przez naszych druhów weteranów — mówi Piotr Wójcik, prezes OSP w Gui. — W 1982 roku otrzymali oni lekki samochód bojowy marki Żuk. Nasi ojcowie wujkowie i sąsiedzi działali na rzecz obrony przeciwpożarowej do roku 2011, kiedy to nadszedł czas przejąć pałeczkę i z godnością prowadzić naszą OSP. Obecnie w naszej jednostce jest 14 wyszkolonych strażaków ratowników. Dzięki naszemu zapałowi do działań ratowniczych jak i działań społecznych wciąż rozwijamy naszą OSP. Pan burmistrz, Krzysztof Piwowarczyk wraz z Związkiem OSP RP w Węgorzewie dali nam szansę na wielki rozwój naszej OSP. Dzięki wkładowi własnemu mogliśmy pozyskać z Funduszy Unijnych środki na sprzęt do wyposażenia samochodu pożarniczego. Dzięki wkładowi gminy Węgorzewo w wysokości 80.000 zł powstał budynek w centrum Gui, który posłuży nam jako nowa siedziba straży OSP w Gui. Co jest najważniejsze w życiu strażaków? Trzymać się razem, wspierać się i dążyć do jak najlepszej reprezentacji Ochotniczej Straż Pożarnej.

Zapraszamy do głosowania. Poniżej podajemy wszystkie zgłoszone kandydatury oraz przypisane im kody sms. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Plebiscyt trwa do 24 kwietnia do godz. 23.59. To właśnie wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach.

Ochotnicze straże pożarne czekają na Wasze głosy:
OSP Harsz – SMS o treści wt.osp.3 na numer 71160
OSP Pozezdrze – SMS o treści wt.osp.5 na numer 71160
OSP Budry – SMS o treści wt.osp.1 na numer 71160
OSP Guja – SMS o treści wt.osp.6 na numer 71160
OSP Kuty – SMS o treści wt.osp.4 na numer 71160
OSP Ołownik – SMS o treści wt.osp.2 na numer 71160
OSP Perły – SMS o treści wt.osp.7 na numer 71160
OSP Radzieje – SMS o treści wt.osp.8 na numer 71160
OSP Węgielsztyn – SMS o treści wt.osp.9 na numer 71160
OSP Węgorzewo – SMS o treści wt.osp.10 na numer 71160

Tutaj znajdziecie aktualne rankingi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages