środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w węgorzewskiej SP 1

2017-04-13 11:54:50 (ost. akt: 2017-04-13 11:58:14)

Autor zdjęcia: Piotr Bacewicz

Jak szkoła może wychowywać do wartości, uczyć patriotyzmu od najmłodszych lat? Jedną z form jest szkolny apel pamięci.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzimy 13 kwietnia. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W przeddzień obchodów święta, 12 kwietnia 2017 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie uczcili pamięć pomordowanych uroczystym apelem.

Rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru Szkoły, zebrani odśpiewali hymn państwowy i wciągnięto flagę państwową na maszt. Następnie uczniowie klasy VI a przygotowani przez nauczycielkę historii, panią Małgorzatę Maksimiuk, wprowadzili zebranych w atmosferę tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w kwietniu 1940 roku w lesie katyńskim. Informacje o faktach historycznych przeplatane były recytacją wierszy. Na koniec zapalono symboliczny znicz przed pamiątkową tablicą i dębem pamięci kpt. Witolda Roubo.Powaga na twarzach uczniów i chwila zadumy pozwalają mieć nadzieję, że nasi uczniowie nie pozwolą zapomnieć o tych, którzy ginęli za Ojczyznę.
(Małgorzata Maksimiuk)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages