środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Mgła i pochodnie podczas XVI Misterium Męki Pańskiej

2017-04-12 19:40:31 (ost. akt: 2017-04-12 20:03:34)

Autor zdjęcia: Krzysztof Trejbszo

W tym roku po raz szesnasty odbyło się Misterium Męki Pańskiej. W wydarzeniu pasyjnym tradycyjnie już wzięły dzieci, młodzież oraz dorośli z Gminy Budry, Bań Mazurskich i Węgorzewa. Misterium rozpoczęło się w Niedzielę Palmową (9 kwietnia) o godz. 20.00 na placu przy świetlicy w Budzewie.

Tego wieczoru w Budzewie zostały rozświetlone pochodnie i ogniska. Udział w tym niezwykłym wydarzeniu wzięło około 100 aktorów – młodzież, dzieci i dorośli. W przedsięwzięciu wzięły udział całe rodziny oraz aktorzy amatorzy, Wśród odgrywających role, znalazły się również takie osoby, które co roku wcielały się w postacie biblijne. Reżyserem Misterium był Mariusz Pawlina.

— Cały sens tego wydarzenia został doskonale zawarty przez aktorów, którzy świetnie wykonali swoje zadanie — mówi Aneta Stankiewicz, współorganizator i dyrektor GOK-u w Budrach. — Oprawa muzyczna idealnie podkreślała powagę wydarzenia. Podczas tegorocznego misterium pojawiło się kilka nowych rzeczy, miałam wrażenie, że część aktorów grała pewniej siebie mimo, w końcu to już ich kolejny raz na tej scenie w swoich rolach. Wielu nowych aktorów zagrało naprawdę dobrze. Uważam, że Czesław Jedynasty doskonale zagrał postać Judasza. Głosowe walory arcykapłanów również były nieocenione w tym spektaklu.
(dp)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages