Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Strażacy ochotnicy przeszkoleni i gotowi do akcji

2017-04-10 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-10 20:04:56)

Autor zdjęcia: wt

Od 4 lutego do 8 kwietnia trwało Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. W kursie uczestniczyło 35 strażaków ochotników z Pozezdrza, Buder, Kut, Harszu, Pereł, Radziej, Gui, Ołownika, Węgielsztyna oraz Węgorzewa. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin.

Szkolenie przeprowadzono w Powiatowym Ośrodku Szkolenia OSP działającym przy Komendzie Powiatowej PSP w Węgorzewie. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy PSP pracujących w węgorzewskiej komendzie.

— Trwające 134 godzin lekcyjnych szkolenie, swoją tematyką obejmowało między innymi takie zagadnienia jak: praca w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, obsługa sprzętu łączności, prowadzenie korespondencji radiowej, działania prowadzone podczas pożarów czy kierowanie ruchem podczas zdarzeń drogowych — tłumaczy st. asp. Tomasz Grunwald z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. — Nie zabrakło także wiedzy z obsługi narzędzi hydraulicznych, wykonywania dostępu do poszkodowanych oraz ich ewakuacja podczas zdarzeń drogowych, działań w zakresie ratownictwa wodnego i powodziowego na poziomie podstawowym oraz elementów pomocy przedmedycznej. Kolejnym warunkiem, który musiał spełnić każdy z uczestników szkolenia było pozytywnie zaliczenie testu w komorze dymowej. strażacy ochotnicy poznali budowę i zasady bezpiecznego posługiwania się sprzętem ratowniczo-gaśniczym.

8 kwietnia, komisja powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie przeprowadziła egzamin teoretyczny i praktyczny, który pozytywnie zaliczyli wszyscy uczestnicy szkolenia. Ukończenie powyższego szkolenia uprawnia strażaków ratowników do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.
(red)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages