Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Uroczyście o Katyniu

2017-04-10 18:28:20 (ost. akt: 2017-04-10 18:34:06)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka upamiętnili 77. rocznicę zbrodni katyńskiej.

10 kwietnia uczniowie z klasy IV b pod kierunkiem p. Moniki Bartysiak przygotowali apel z okazji 77. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dzieci czytały teksty dotyczące rysu historycznego wydarzeń sprzed 77 lat przeplatane wierszami. Na koniec uroczystości złożono kwiaty i znicz pod "dębem im. chorążego Waleriana Franciszka Jezierskiego ( ur. 20.04.1902 r. w Pińczowie) zamordowanego przez NKWD w 1940 r. ( lista ukraińska)".

Dąb przy naszej szkole zasadzono w 69. rocznicę zbrodni katyńskiej. Dyrektor Cezary Tryk przypomniał także o 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, podczas której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński, stanowiących delegację na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
(Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Daniel #2560470 | 94.254.*.* 21 sie 2018 23:41

  A ja poprosze o nie wykorzystywanie pamieci mojego pradziadka do bezsensownych sporów politycznych! Śmierć poniosł z rąk stalinowskiej Rosji a nie Ukrainy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marek #2234869 | 176.221.*.* 30 kwi 2017 09:54

  Mój pozytywny komentarz pod adresem wicedyrektora dotyczył nie tylko organizacji uroczystości tego wydarzenia, ale ogólnego zainteresowania uczniów historią poza zwykłymi lekcjami które dyrektor prowadzi. Jak napisałem w poprzednim komentarzu, nie podoba mi się pomijanie rocznicy ludobójstwa na Wołyniu. Rocznicy powiedzmy niewygodnej, i jakby nie było o wiele większej tragedii niż mord w Katyniu. Mogę przypuszczać a właściwie jestem pewien, że jest to celowe, trzeba jednak pamiętać, że wicedyrektor ma swoją przełożoną, ona również ma swego szefa, sam wicedyrektor nie może decydować. Może się czegoś wstydzą, może są poprawni politycznie, może .... . A szkoda, bo w szkołach na Ukrainie nie wstydzą się bohaterstwa Bandery i UPA https://www.youtube.com/watch?v=ogtF9THR Gdg&feature=youtu.be

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kolo #2233967 | 83.9.*.* 28 kwi 2017 19:35

   Panie Marku , też bym miał szacunek dla pana dyrektora gdyby upamiętniał wszystkie ważne wydarzenia . Wystarczy przeczytać cytat Piłsudzkiego i przypomnieć zeszłoroczne obchody i widać , że pan dyrektor nie szanuje przeszłości i nie zasługuje na szacunek . Nie można być trochę w ciąży , tak samo jest z historią , traktowanie jej wybiórczo to zwykłe wazeliniarstwo . Zbrodni wołyńskiej nikt nie chce upamiętniać bo to się opłaca , żadnych punktów na górze nie zdobędą . Co innego katastrofa smoleńska. Kresowianin pisze o mocnym lobby ukraińskim we władzach , jakoś tego nie widzę . Chcąc upamiętnić zbrodnię wołyńską wystarczy powołać komitet organizacyjny , zwrócić się o pomoc do gminy i powiatu czy też innych instytucji . Potrzebni tylko chętni i zdecydowani organizatorzy .

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kresowianin #2222202 | 62.210.*.* 12 kwi 2017 18:22

   W naszej gminie panuje pro ukraińskość, wystarczy spojrzeć kto, gdzie i jakie stanowiska mają osoby pochodzenia ukraińskiego. Zbyt mocne lobby ukraińskie, więc o obchodach rocznic ludobójstwa na Wołyniu nie może być mowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Marek #2220640 | 176.221.*.* 10 kwi 2017 20:33

   Mam wielki szacunek dla Pana wicedyrektora za propagowanie różnych wydarzeń historycznych i rocznic wśród uczniów tej szkoły, tym bardziej, że moje dziecko uczęszcza do "dwójki". Cieszy fakt, że nauczyciel historii poświęca czas na dodatkowe zajęcia z uczniami, Uważam, że jest to bardzo pozytywna postawa nauczyciela. Jak to kiedyś powiedział Józef Piłsudski "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". Mam pewne "ale", a właściwie pytania. Skoro w szkole mówi się o różnych rocznicach dotyczących dramatycznych losów Polaków, choćby dzisiejszy apel dotyczący zbrodni katyńskiej, dlaczego pomijane są rocznice zbrodni wołyńskiej? Czyżby te dzieci jeszcze wiekowo nie odrosły do tego tematu? Tylko zaraz po tym pytaniu należałoby zadać inne, w jakim wieku przedstawić uczniom ten temat? A może w naszym miasteczku panuje poprawność polityczna w tym temacie? Dobrze by było przeczytać odpowiedź ze strony szkoły.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages