Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Zawsze staramy się pokazać widzom coś nowego

2017-04-08 15:38:06 (ost. akt: 2017-04-08 15:42:24)

W tym roku po raz szesnasty odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. W wydarzeniu pasyjnym wezmą udział tradycyjnie dzieci, młodzież oraz dorośli. Misterium rozpocznie się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 20.00 na placu przy świetlicy w Budzewie.

Tego wieczoru zostaną rozświetlone pochodnie i ogniska , a udział w wydarzeniu weźmie ok. 100 aktorów. Będzie to młodzież, dzieci i dorośli. W przedsięwzięciu wezmą udział całe rodziny oraz aktorzy amatorzy ze wsi. Wśród aktorów znajdą się również takie osoby, kóre co roku wcielają się w postacie biblijne.

— Zawsze staramy się pokazać widzom coś nowego — wyznaje współorganizatorka Stefania Wójcik. — O oprawę muzyczną zadbają AleBabki z Buder oraz Chór Ojczyzna z Węgorzewa. W wydarzeniu bierze udział również wielu nowych aktorów,
— Jako aktor amator postaram się wypaść jak najlepiej a swoją rolę odtworzć jak najrzetelniej — wyznaje, odtwórca postaci Kajfasza, Roman Kunio. — Kiedyś brałem udział w występach jako dziecko, jednak to będzie pierwsze poważnie spotkanie ze sceną. Im wiecej odbywamy prób, tym mniejszą mam tremę. Człowiek oswaja sie ze sceną, tekstem i interpteracją. Pamiętam, że jeszcze na pierwszych odczytach drżał mi głos teraz jest już lepiej.

Pamiętajmy, że całe to wydarzenie będzie miało miejsce w plenerze, co podkreśla jego wyjątkowość.
— Cała ta impreza wymaga sporego talentu od akustyka, który czuwa nad wszystkim — wyznaje współorganizatorka, dyrektorka GOK Budry, Aneta Stankiewicz. — To plenerowe wydarzenie potrzebuje nagłośnienia dla wielu ludzi. Uważam, że osoba odpowiedzialna za to jest mistrzem w tej dziedzinie. Pamiętajmy, że olbrzymią wagą tego przedsięwzięcia jest to, aby wszystko co mówią aktorzy było słyszalne dla widzów.

Organizatorzy zapraszają na plac przy świetlicy w Budzewie. Przy przedsięwzięciu, z grupą społeczników współpracuje Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Urząd Gminy w Budrach, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz przedsiębiorcy. Już dziś warto zarezerwować czas na to niezwykłe wydarzenie.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages