Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Zmiany w szkolnictwie i nowe perspektywy zawodowe

2017-04-05 09:32:06 (ost. akt: 2017-04-05 09:38:34)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

W poniedziałek o godz. 10.00 odbyła się konferencja zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagiczną w Węgorzewie. Podczas spotkania, specjaliści opowiadali o istocie doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz tym, jak wielki ma ono wpływ na życie młodych ludzi.

W programie konferencji pojawiły się m.in. takie tematy jak nowa podstawa programowa kształcenia w zawodach, o której opowiadała Emilia Maciejewska, Naczelnik Wydziału Kształcenia Zawodowego MEN oraz temat doradztwa edukacyjno-zawodowego w nowej perspektywie, według dr Danuty Oleksiak, Wojewódzkiego Koordynatora Doradztwa Zawodowego. O klasach patronackich opowiadała z kolei Marta Sauter, doradca zawodowy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie.

Celem konferencji było wypracowanie zadań, które stoją przed nauczycielami, rodzicami i pracodawcami, aby móc poprowadzić młodych ludzi i pomóc im w dokonaniu odpowiedzialnego, wyboru przyszłego zawodu. Prelekcję prowadził również Paweł Iwanowski, doradca zawodowy z Zespółu Szkół Zawodowych w Gołdapi oraz Marta Hruszka, doradca zawodowy z Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages