środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

XII Powiatowy Konkurs dla klas II i III „ Wiem wszystko”

2017-04-02 11:43:02 (ost. akt: 2017-04-02 11:46:47)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

29 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka odbył się Powiatowy Konkurs dla klas II i III pod hasłem „Wiem wszystko”.

Już dwunasty raz w naszej szkole przedstawiciele szkół podstawowych z powiatu węgorzewskiego walczyli o finał konkursu "Wiem wszystko". Nad poprawnością przebiegu zmagań czuwała komisja w składzie: p. Teresa Klukowska - nauczyciel SP nr 2 w Węgorzewie, p. Małgorzata Juchniewicz - sekretarz Powiatu Węgorzewo, p. Anna Sulewska - nauczyciel SP nr 1 w Węgorzewie. W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie z siedmiu szkół naszego powiatu. Reprezentowali Szkoły Podstawowe z Sobiech, Radziej, Pozezdrza, Pereł, Buder oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Gości przywitali uczniowie z klasy IIa, którzy na początku zatańczyli Kujawiaka.

Konkurs zawierał wiele treści związanych z Rzeczpospolitą Polską i promował wiadomości dotyczące naszego kraju. Podzielony był na trzy etapy - pierwsza część zawierała zadania związane z Rzeczpospolitą Polską. Druga część to pytania z różnych dziedzin, trzecia część to etap zawierający treści dotyczące naszego kraju. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczniowie pracowali w dwójkach składających się z drugoklasisty i trzecioklasisty, reprezentujących daną szkołę. Dodatkową atrakcją było spotkanie z asystentami profesora „Mądra główka”, którzy zaprezentowali doświadczenia. Dodatkowo zapoznano uczniów z sylwetkami sławnych Polaków- Marią Skłodowską - Curie i Ignacym Łukasiewiczem.

Finaliści to:
I miejsce: SP Radzieje klasa III Igor Bratkowski, klasa II Roksana Predko
II miejsce: SP nr 2 w Węgorzewie klasa III Kacper Sierakowski, klasa II Amelia Małgorzata Grzmil
III miejsce: SP Perły klasa III Wojciech Królak, klasa II Dominik Wołodźko

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Dyrekcję SP nr 2 w Węgorzewie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki SP nr 2 w Węgorzewie Renata Podolska - Komińczyk i Bożena Aleksandrowicz.
(SP2 w Węgorzewie)

Polub nas na Facebooku:

Źródło: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages