Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Część nauczycieli przyłącza się do strajku

2017-03-31 12:42:09 (ost. akt: 2017-03-31 12:53:15)

W dniu dzisiejszym (31 marca) niektóre placówki oświatowe w Węgorzewie przystąpiły do ogólnopolskiego strajku organizowanego przez ZNP. Zobaczcie, w których szkołach nauczyciele mówili głośne NIE dla reformy MEN.

— Protestujemy od ubiegłego roku — mówi prezes ZNP w Węgorzewie Elżbieta Buczek. — Najpierw był 18 listopada ubiegłego roku strajk w Warszawie, potem wszczęcie sporu zbiorowego z pracodawcami placówek oświatowych - dyrektorami szkół i przedszkoli w Węgorzewie w gminie i powiecie, Pozezdrzu, Budrach i Kruklankach. Następnie przeprowadziliśmy w dniach od 20 do 28 lutego referendum strajkowe w placówkach, w których mamy ogniska ZNP. W ponad 50 proc. placówek pracownicy, po niespełnieniu przez pracodawców żądań pracowniczych, zdecydowali o przystąpieniu do strajku. Strajk odbędzie się min. w Gimnazjum w Węgorzewie, w Gimnazjum w Więckach, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie, w Zespole Szkół w Radziejach, w Kruklankach, w Szkole Podstawowej w Sobiechach.

W wielu placówkach, mimo że załogi opowiedziały się za koniecznością przeprowadzenia strajku, ze względu na charakter placówki strajk się nie odbędzie. Tak jest np. w Przedszkolu nr 2 w Węgorzewie. Takie placówki tego dnia podejmą strajk solidarnościowy polegający na oflagowaniu i oplakatowaniu szkół i placówek. Prezes ZNP prosi rodziców i uczniów o wyrozumiałość.
— Chcemy powiedzieć rządowi i Ministerstwu Edukacji Narodowej na czele z panią Anną Zalewską głośne i zdecydowane NIE — podsumowuje pani prezes. — Reforma do tej pory jest na papierze, ale od maja zaczną się zwolnienia pracowników.
(dp, ZNP)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages