Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Jak zostać laureatem, czyli recepta na sukces

2017-03-26 11:06:20 (ost. akt: 2017-03-26 11:07:58)

Autor zdjęcia: Barbara Grabińska

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o uzyskaniu przez naszych uczniów czterech tytułów laureata w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Powodów do dumy dostarczyli nam: Natalia Rusinek – uczennica klasy VI a – laureatka dwóch konkursów: Konkursu z Języka Polskiego i Konkursu z Matematyki; Tomasz Woźnica – uczeń klasy VI a – laureat Konkursu z Historii oraz Łukasz Bacewicz – uczeń klasy V b! – laureat Konkursu z Języka Polskiego.

Pierwszy etap konkursu odbywał się w macierzystej szkole. Do etapu wojewódzkiego, który odbywał się w Olsztynie, Elblągu i Ełku, przystąpili najlepsi z najlepszych.
Aby uzyskać tytuł laureata, uczniowie musieli zdobyć co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. W skali województwa udało się to naprawdę nielicznym, więc nasi uczniowie i ich nauczyciele: polonistka – mgr Krzysztofa Brodecka, matematyczka – mgr Agnieszka Kujawska oraz nauczycielka historii – mgr Małgorzata Maksimiuk, mają powody do dumy.

A jaką receptę na sukces mają laureaci?

Natalia:
Kiedy się tylko dowiedziałam o konkursach przedmiotowych, wzięłam sobie za cel matematykę. Potem szło mi coraz lepiej na lekcjach języka polskiego. Wówczas pani polonistka zaproponowała mi dodatkowe zajęcia. Tak zaczęła się moja przygoda. Do etapów szkolnych przygotowywałam się od 1 września. Na testach popełniłam parę prostych błędów ze stresu. Przed etapem wojewódzkim przestałam robić zadania z matematyki, bo wszystko mi się mieszało. Na szczęście na czas konkursu poukładało mi się w głowie i czułam się swobodnie. Cel osiągnęłam. Teraz postanowiłam wziąć się za inne przedmioty…

Tomasz:
Zainteresowaniem historią zaraził mnie mój nieżyjący już dziadek Jan Woźnica. To właśnie on był dla mnie wzorem. Czasem rozmawialiśmy sobie na ten temat. Ale moim drugim autorytetem jest pan Bogusław Wołoszański – redaktor prowadzący m. in. Sensacje XX wieku i Encyklopedię II wojny światowej, czyli po prostu programy historyczne. Dzięki dziadkowi zasłużyłem na tytuł laureata i jestem mu bardzo wdzięczny za te lata przygotowań do konkursu. Gdyby żył, cieszyłby się z mojego sukcesu. „Dziękuję Ci Dziadku”.

Łukasz:
Moje zainteresowania językiem polskim wzięły się stąd, że bardzo lubiłem czytać książki(nadal lubię). Poznaję dzięki nim nowe słowa oraz zdobywam wiele informacji. Język polski jest i będzie moim ulubionym przedmiotem w szkole, uczy on wiedzy ogólnej. Chodzę też na kółko języka polskiego, które pozwala mi zrozumieć trudniejsze tematy.
Gratulujemy laureatom i ich opiekunom, zarówno nauczycielom, jak i rodzicom, bo nie sposób przecenić tutaj rolę wsparcia w rodzinie.

Życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Grabińska
zdjęcia: Piotr Bacewicz
[
ewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Jedynka

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages