Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Jak zostać laureatem, czyli recepta na sukces

2017-03-26 09:30:20 (ost. akt: 2017-03-26 09:46:58)

Autor zdjęcia: Barbara Grabińska

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o uzyskaniu przez naszych uczniów czterech tytułów laureata w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Powodów do dumy dostarczyli nam: Natalia Rusinek – uczennica klasy VI a – laureatka dwóch konkursów: Konkursu z Języka Polskiego i Konkursu z Matematyki; Tomasz Woźnica – uczeń klasy VI a – laureat Konkursu z Historii oraz Łukasz Bacewicz – uczeń klasy V b! – laureat Konkursu z Języka Polskiego.

Pierwszy etap konkursu odbywał się w macierzystej szkole. Do etapu wojewódzkiego, który odbywał się w Olsztynie, Elblągu i Ełku, przystąpili najlepsi z najlepszych. Aby uzyskać tytuł laureata, uczniowie musieli zdobyć co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. W skali województwa udało się to naprawdę nielicznym, więc nasi uczniowie i ich nauczyciele: polonistka – mgr Krzysztofa Brodecka, matematyczka – mgr Agnieszka Kujawska oraz nauczycielka historii – mgr Małgorzata Maksimiuk, mają powody do dumy.

Ciekawe jaką receptę na sukces mają laureaci?
— Kiedy się tylko dowiedziałam o konkursach przedmiotowych, wzięłam sobie za cel matematykę — mówi Natalia — Potem szło mi coraz lepiej na lekcjach języka polskiego. Wówczas pani polonistka zaproponowała mi dodatkowe zajęcia. Tak zaczęła się moja przygoda. Do etapów szkolnych przygotowywałam się od 1 września. Na testach popełniłam parę prostych błędów ze stresu. Przed etapem wojewódzkim Natalia przestała robić zadania z matematyki, bo wszystko jej się mieszało. Na szczęście na czas konkursu wszystko poukładało w głowie i czuła się swobodnie. Cel osiągnęła. Teraz postanowiła wziąć się za inne przedmioty…

— Zainteresowaniem historią zaraził mnie mój nieżyjący już dziadek Jan Woźnica — wyznaje Tomasz — To właśnie on był dla mnie wzorem. Czasem rozmawialiśmy sobie na ten temat. Ale moim drugim autorytetem jest pan Bogusław Wołoszański – redaktor prowadzący m. in. Sensacje XX wieku i Encyklopedię II wojny światowej, czyli po prostu programy historyczne. Dzięki dziadkowi zasłużyłem na tytuł laureata i jestem mu bardzo wdzięczny za te lata przygotowań do konkursu. Gdyby żył, cieszyłby się z mojego sukcesu. „Dziękuję Ci Dziadku”.

Moje zainteresowania językiem polskim wzięły się stąd, że bardzo lubiłem czytać książki(nadal lubię) — mówi Łukasz — Poznaję dzięki nim nowe słowa oraz zdobywam wiele informacji. Język polski jest i będzie moim ulubionym przedmiotem w szkole, uczy on wiedzy ogólnej. Chodzę też na kółko języka polskiego, które pozwala mi zrozumieć trudniejsze tematy.
Gratulujemy laureatom i ich opiekunom, zarówno nauczycielom, jak i rodzicom, bo nie sposób przecenić tutaj rolę wsparcia w rodzinie.
Życzymy dalszych sukcesów!
(Barbara Grabińska)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages