Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Mateusz w trójce najlepszych z regionu

2017-03-24 14:21:57 (ost. akt: 2017-03-24 14:26:06)

15 marca niemal 800 uczniów z całej Polski pisało test w ramach etapu wojewódzkiego Olimpiady Solidarności! W olimpiadzie brał również udział Mateusz Latawski z Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.

Trzech laureatów z każdego województwa będzie reprezentowało swój region podczas kwietniowej wizyty studyjnej w Gdańsku oraz podczas czerwcowego finału we Wrocławiu. Młodzi ludzie rywalizują o promesy indeksów, stypendia naukowe oraz nagrody rzeczowe. Uroczystą galę wręczenia nagród poprzedzi koncert ambasadora tegorocznej edycji konkursu, zespołu COMA, która bardzo kibicuje naszym uczniom.

W olimpiadzie brał również udział Mateusz Latawski z Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.
— To jest już czwarta edycja olimpiady wiedzy o solidarności — mówi Mateusz Latawski. — Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w owej olimpiadzie i już z sukcesem.
O olimpiadzie Mateusz usłyszał uczestnicząc w ubiegłym roku w projekcie "Polska w XX wieku" organizowanym przez fundację Bronisława Geremka w Warszawie.

— Test, ku mojemu zaskoczeniu był dosyć prosty, dlatego byłem przekonany, że w obliczu tak dużej ilości osób biorących udział w olimpiadzie moje szanse są małe, a jednak nie były — dopowiada Mateusz. — Ciekawą sprawą był fakt, że żadne pytanie nie dotyczyło Lecha Wałęsy. Chciałbym również zaznaczyć, że sukcesu nie byłoby gdyby nie pani Anna Faj, która mnie bardzo wspierała.
Przy okazji olimpiady uczniowie odbyli również z grupą rozszerzonej historii wycieczkę edukacyjna. Olimpiadę otworzył Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski. Przypominamy, że nagrodą za pierwsze miejsce są między innymi indeksy na wybrane kierunki studiów.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages