Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Wojewódzkie zawody strzeleckie z broni pneumatycznej

2017-03-23 19:52:06 (ost. akt: 2017-03-23 20:03:25)

Autor zdjęcia: Archiwum LO Węgorzewo

18 marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego w Wegorzewie reprezentując sekcję strzelecką węgorzewskiego oddziału Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju uczestniczyli w Wojewódzkich zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej – kal. 4,5 mm - Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 2017”.

Zawody przeprowadzono na strzelnicy pneumatycznej LOK-u w Olsztynie przy ul. Westerplatte 1a. Skład drużyny z Węgorzewa stanowili uczniowie klasy I d o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Klaudia Barańska, Marcin Popławski, Jakub Juszkiewicz. Trenerem umiejętności strzeleckich młodzieży jest nauczyciel zajęć wojskowych Paweł Kraśniewski. Zawody składały się z konkurencji - Kpn - 20, tj. strzelanie z 4,5 mm karabinu pneumatycznego z zamkniętymi przyrządami celowniczymi do tarcz o wymiarach – 45,5 mm z pierścieniami, w pozycji stojąc:
a) strzelanie próbne – 5 tarcz – bez ograniczeń – czas 5 min.
b) strzelanie oceniane – po 2 strzały do 10 tarcz - 20 strzałów - czas 30 min.

W zawodach brało udział 15 zespołów reprezentujących regionalne oddziały LOK z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Nasi uczniowie pomimo, że był to ich pierwszy start w takich zawodach, pierwsze strzelanie z tego typu broni, dzielnie, z pełnym zaangażowaniem walczyli o jak najwyższą lokatę. W ostatecznym rachunku zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Gratulujemy naszym młodym adeptom sztuki wojskowej wytrwałości i woli walki oraz życzymy coraz lepszych wyników i samych dziesiątek w kolejnych tego typu zawodach.
(Paweł Kraśniewski)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages