Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Bezpieczna wiosna z policjantami

2017-03-22 13:18:15 (ost. akt: 2017-03-22 13:53:32)

Autor zdjęcia: KPP w Węgorzewie

Pierwszy dzień wiosny ( 21 marca) to czas, kiedy policja tradycyjnie aktywuje działalność profilaktyczną związaną z młodzieżą. spotkania z uczniami już się odbyły. Sprawdźcie jak to wyglądało w tym roku.

Tego dnia policjanci przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych w różnych szkołach. W Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie promowali istniejącą tam klasę policyjną. Na terenie szkoły spotkali się m.in. z młodzieżą gimnazjalną z Węgorzewa i pobliskich miejscowości. Spotkanie to odbyło się w ramach „Dni otwartych drzwi”. Rozmowa z funkcjonariuszami umożliwiła młodzieży zapoznanie się ze specyfiką pracy policjanta. Funkcjonariusze pokazywali jak wygląda ich praca na poszczególnych stanowiskach, prezentowali też sprzęt służbowy.

W Gimnazjum im. J.A. Helwinga Specjalista ds. Nieletnich i Patologii KPP Węgorzewo przeprowadziła dwa spotkania z młodzieżą. Jeden cykl poświęcony był „Życiu z dala od nałogów”. Młodzież z klas II mogła wysłuchać prelekcji policjantki oraz pracownika Sanepidu, jak również obejrzeć spoty edukacyjne poświęcone uzależnieniom.

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie Specjalista ds. Nieletnich i Patologii spotkała się z uczniami klas IV i V . W szkole „ Pierwszy dzień wiosny” był bardzo kolorowy, a jednocześnie szczególny, gdyż przebiegał pod hasłem „Myślę pozytywnie, umiem wybierać , postępuję właściwie”. Władze szkoły podjęły działania w ramach uzyskania certyfikatu Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
(KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Znawca tematu #2215854 | 77.115.*.* 3 kwi 2017 14:35

    Gdy w pobliżu jest policja to obywatel może się jedynie czuć zagrożonym.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages