Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pierwszy Dzień Wiosny w "Dwójce" – wesoło i bezpiecznie

2017-03-21 16:13:39 (ost. akt: 2017-03-21 19:16:10)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka podjęła działania w ramach uzyskania certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Celem tego projektu jest wzmacnianie bezpieczeństwa, przyjaznego klimatu i przeciwdziałanie przemocy w szkole we współpracy z rodzicami i placówkami współpracującymi z naszą szkołą.

21 marca witaliśmy kalendarzową wiosnę. W węgorzewskiej "Dwójce" Pierwszy Dzień Wiosny był bardzo kolorowy, ale jednocześnie szczególny bo przebiegający pod hasłem: „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”.
Chociaż w Pierwszy Dzień Wiosny nie było typowych lekcji, a uczniowie przyszli do szkoły bez książek, poznawali nowe wiadomości w inny sposób. Oglądali przedstawienia teatralne w WCK oraz pokaz ratownictwa przygotowany przez pracowników MOPR Giżycko – Tomasza Kurowickiego i Macieja Żardzina. Uczniowie uczestniczyli także w apelach, na których zaprezentowali piosenki, własnoręcznie wykonane plakaty i hasła oraz scenki promujące bezpieczeństwo.

W tym wyjątkowym dniu rozdano także nagrody dla laureatów „Międzyszkolnego Konkursu na Wiersz Profilaktyczny” oraz nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego dla klas II w ramach projektu „Co mogę zrobić dla siebie i innych w trakcie realnego zagrożenia, czekając na przybycie ratowników". Nagrodzono także uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Starsze klasy odwiedziła przedstawicielka policji nadkomisarz Dorota Kondrusik.
Całość koordynowały: Anna Pietruszewska, Bożena Aleksandrowicz i Grażyna Wójcik. Wszyscy dobrze się bawili pamiętając motto dnia: „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuję właściwie”.
(SP 2 w Węgorzewie)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages