Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Oddolne postulaty

2017-03-21 09:53:59 (ost. akt: 2017-03-21 10:16:24)

Autor zdjęcia: Marek

Nadeszła kalendarzowa wiosna, czyli okres porządków na działkach, posesjach. Równocześnie powinny też ruszyć porządki na węgorzewskich chodnikach. Dla decydentów czas wyjść na miasto, bo trochę spraw zaniedbano.

Oczywiście chodzi o naprawy niektórych miejsc przeznaczonych dla pieszych, bo jakoś tak zaniedbano, nie zauważono, pominięto i zlekceważono te sprawy, z powodu braku przeglądu przez naszych samorządowców miejskich. O takim przeglądzie różnych miejsc zapowiadała dawno, dawno temu urzędniczka Biura Promocji na stronach internetowych gminy. Jak to w naszej gminie, na zapowiedziach się skończyło.

Żeby nie przedłużać, to dzisiaj o kilku miejscach, które już parę lat temu powinny być naprawione, niektóre podlegają jeszcze do okresowi gwarancji. I tak:

1. Schody do jak najszybszej naprawy znajdują się przy zejściu z chodnika w ciągu sklepików w budynku, gdzie kiedyś znajdowała się pralnia.
2. Wystające obrzeża przed przejściem dla pieszych w stronę Placu Grunwaldzkiego.
3. Brak odpływu deszczówki przy placu Grunwaldzkim – ta sytuacja trwa już parę lat.
4. Naprawa schodków między parkingiem przy Poczcie Polskiej a chodnikiem przy ulicy Zamkowej.
5. Przejście dla pieszych przy placu Wolności, na którym brak spadku do znajdującej się obok studzienki, woda deszczowa zalega przy wejściu na pasy. Miejsce to jest niedawno oddane do użytku, więc podlega gwarancji. W poprzednim roku po zgłoszeniu tej fuszerki otrzymałem odpowiedź z Gminy, że "przyjrzą się temu miejscu", coś długo przyglądają się, dlatego też zrobiłem zdjęcie przejścia dla pieszych nocą, może bardziej zostanie zauważone.
6. Przejście dla pieszych przy ulicy Jasnej i Bema, które trzeba obchodzić szerokim łukiem podczas deszczów. Przejście te jest dość szczególnie ponieważ przez te przejście przechodzą również dzieci z "Jedynki". O tym przejściu informowałem kilka razy w ciągu dwóch lat, i jakoś odbija się to o ścianę. Można powiedzieć, że i z innego powodu przejście jest szczególne, przez to przejście przejeżdżają dwaj samorządowcy, przewodniczący i wice przewodniczący rady miejskiej i zaskakujący jest ten brak reakcji, przecież w tej okolicy mieszkają wyborcy tych dwóch radnych.

Na dzień dzisiejszy to tyle. Wiem, że niektóre podane miejsca to chodniki pod nadzorem wojewódzkim, ale to nie do pieszych należy uregulowanie sprawy. Od tego jest władza i urzędnicy, a władza została wybrana również po to, aby interesowała się również drobniejszymi sprawami, ale istotnymi dla mieszkańców Węgorzewa. Dla decydentów czas wyjść na miasto, bo wygląda to, jakby nas – pieszych byle jak traktowano w pewnym okresie czasu między wyborami.
(Mario)

Temat był już wcześniej nagłaśniany


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając "[url=http://wm.pl/user/register/back/wegorzewo.wm.pl/redirect/profile] Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Mario

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do adx mazury #2216453 | 83.9.*.* 4 kwi 2017 09:50

  Nie można bezkarnie pisać takich bzdur - jak zamknięcie szpitala. Chyba, ze zależy ci na jątrzeniu i podsycaniu niepewności pacjentów. Nikt szpitala nie zamyka. Szpital nasz jest w "sieci " co oznacza zabezpieczone finansowanie. Nie ma żadnych problemów z jego funkcjonowaniem. Dzięki załodze. Kłopoty ma szpital w Giżycku, ale miejscowe władze robią wszystko co można żeby pokonać te problemy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Q #2215509 | 37.47.*.* 2 kwi 2017 21:09

  Marek byłeś w samorządzie osiedla i nawiałes bo bałeś się odpowiedzialności za swoje osiedle. A teraz wolisz krytykować . Przecież wiesz że te drogi mają swoich właścicieli i do nich wszystkich pisz a niepotrzebnie tylko podjudzasz gminę. Populista z ciebie a papierka z swojego podwórka nie podniosleś zcsąsiadami wieczne utarczki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

  1. Lena emerytka #2214466 | 141.170.*.* 1 kwi 2017 06:38

   Wyjść z tych nor i brać się do roboty, elity celebryty

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. adx mazury #2212667 | 83.17.*.* 30 mar 2017 12:22

   WŁADZA ZAMKNIE SZPITAL, I PO SPRAWIE BEDZIEMY JEZDZIC DO GIZYCKA BO NIKT NIE ZADBAŁ O TO, MNIE TO NIE DZIWI ZE LUDZIE WOLĄ MIESZKAC W GIZYCKU

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. podatnik 2 #2212152 | 176.10.*.* 29 mar 2017 19:00

    Jeżdżą samochodami to co ich obchodzą piesi. Pieniądze biorą nie wiadomo za co. Na sumkę którą otrzymuje przewodniczący rady niektorzy dwa miesiące muszą pracować. Cała rada powinna społecznie działać na rzecz miasta i mieszkańców, nie byłoby takiego parcia na władzę co cztery lata

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages