Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Historycy z "Dwójki" w Olsztynie

2017-03-19 15:13:04 (ost. akt: 2017-03-19 15:14:05)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

6 marca drużyna historyków ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie brała udział w etapie finałowym wojewódzkiego konkursu "Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo".

Magdalena Biedrzycka, Mateusz Kukułka, Oliwia Ofierowicz, Monika Ostaszewska, Agnieszka Romatowska, Weronika Stromidło i Michał Urbanowicz reprezentowali naszą szkołę w etapie finałowym wojewódzkiego konkursu, którego głównymi organizatorami był Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Olsztynie oraz Gimnazjum nr 14. Zmagania miały miejsce w gmachu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Sukcesem był już udział w finale, do którego dotarło tylko 8 szkół podstawowych z 28 biorących udział w konkursie.

Młodzi historycy musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat, którego nie ma w obecnej podstawie programowej. Konkurs składał się z trzech rund pytań, po 3 pytania w rundzie. Nasi zdobyli 13,5 pkt, co dało im ostatecznie 6 pozycję. O tym, jaki panował ścisk w czołówce niech świadczy fakt, że 1,5 więcej punktu dawało już 3 miejsce. Miłą niespodziankę uczestnikom przygotowała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która przebywając na konferencji z dyrektorami szkół branżowych odwiedziła uczestników konkursu, przekazała im swoje gratulacje i wysłuchała inscenizacji słowno-muzycznej, która poprzedzała zmagania zawodników.

Gratulujemy uczestnikom, którzy zgodnie stwierdzili, że czują ogromy niedosyt, bo sukces był w zasięgu ręki. Do konkursu uczniów przygotował nauczyciel historii i wicedyrektor p. Cezary Tryk.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages