Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Policjanci spotkali się z licealistami

2017-03-14 14:31:16 (ost. akt: 2017-03-14 14:46:36)

Autor zdjęcia: KPP w Węgorzewie

W poniedziałek (13 marca) węgorzewscy policjanci odwiedzili klasy licealne o profilu policyjnym. Funkcjonariusze przypomnieli m.in. młodzieży numery telefonów alarmowych oraz jak jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia.

Co zrobić, gdy znajdziemy na ulicy osobę nieprzytomną, jak zachować się miejscu na wypadku drogowego, jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia, gdzie zadzwonić by wezwać pomoc? Odpowiedzi na te pytania udzielali wczoraj wykwalifikowani policyjni ratownicy medyczni węgorzewskiej komendy podczas spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie.

W dalszej części spotkania mundurowi podkreślili, że w trakcie udzielania pierwszej pomocy najważniejsze jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Następnie omówili jak postępować z osobą nieprzytomną, jak zachować się na miejscu wypadku, jak przeprowadzić resuscytację (czyli masaż serca i sztuczne oddychanie). Każdy z uczniów mógł sam sprawdzić zdobytą wiedzę i przećwiczyć resuscytację na fantomie. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w część praktyczną szkolenia. Informacje, które przekazali policjanci mogą przydać się młodzieży, lub ich najbliższym w życiu codziennym. Może dzięki tej lekcji uratują czyjeś życie, udzielając pierwszej pomocy, do czasu przyjazdu służb ratowniczych.
(KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. waśka #2202467 | 83.6.*.* 15 mar 2017 12:30

    a po co komu takie klasy Śmiech na sali ha ha ha tragedia co za szkoła

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages