środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

O prawach człowieka wie niemal wszystko

2017-03-11 11:00:00 (ost. akt: 2017-03-11 11:32:57)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

25 lutego na Uniwersytecie w Białymstoku odbył się Ogólnopolski Finał Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Wspaniałym wynikiem może pochwalić się węgorzewska licealistka Julia Łapo, która zdobyła wysokie, ósme miejsce.

Do rywalizacji stanęło 69 uczestników z całej Polski. Krzysztof Maleszewski z Centrum Olimpijskiego COPTIOSH podkreślał, że ludzie, którzy dotarli do ostatniej części olimpiady, znaleźli się tam nie przez przypadek i że mimo trudnych pytań finaliści doskonale sobie radzili. Żeby zdobyć tak wysokie miejsce, uczennica musiała opanować ogromny zakres wiadomości na temat praw człowieka.

Ile czasu zajęło licealistce przygotowanie się do etapu finałowego?
— Bardzo dużo, tym bardziej, że zakres materiału obejmował zarówno zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie, jak i historii (najnowszej) — odpowiada Julia. — Informacji musiałam szukać poza podręcznikami szkolnymi. Podczas przygotowywań do konkursu przydatne było przestudiowanie ważniejszych dokumentów ONZ-towskich, np. Karta Narodów Zjednoczonych, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.
Licealistka przygotowywała się pod okiem nauczyciela WOS-u z węgorzewskiego LO, Waldemara Ołyńskiego.

Julia przyznaje, że interesuje się tematyką praw człowieka i że zamierza zdawać rozszerzoną maturę z historii i WOS-u. Ósme miejsce w Polsce zagwarantowało uczennicy indeks na niektóre uniwersytety, m.in. Uniwersytet Gdański, Warszawski, Wrocławski. Gdy pytamy Julię o to czy wybrała już kierunek studiów, odpowiada:
— Najprawdopodobniej prawo lub nauki polityczne. Gdzie? W Warszawie lub w Gdańsku.

Gratulujemy wspaniałych wyników, życzymy realizacji planów i kolejnych sukcesów w nauce i życiu osobistym.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages