środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Za nami eliminacje do Manewrów Artystycznych WP 2017

2017-03-02 17:27:41 (ost. akt: 2017-03-02 17:57:12)
Na zdjęciu Aleksandra Kalfas

Na zdjęciu Aleksandra Kalfas

Autor zdjęcia: Archiwum Klubu 11. MPA

W dniu 1 marca 11. Mazurski Pułk Artylerii był współorganizatorem I Etapu Eliminacji do Manewrów Artystycznych WP 2017. Świetnymi wynikami mogą pochwalić się reprezentanci Węgorzewa.

Do Węgorzewa przyjechali reprezentanci z Zamościa, Siedlec, Wesołej, Braniewa, Elbląga, Morąga, Bartoszyc, Gołdapi, Lidzbarka Warmińskiego. Dopisała również reprezentacja gospodarzy. W trakcie prawie 8-godzin prezentacji na dwu scenach WCK wystąpiły 3 grupy taneczne, 6 zespołów wokalno-instrumentalnych i wokalnych, 20 wokalistów, 1 teatr, 8 wykonawców w turnieju recytatorskim – łącznie prawie 150 uczestników.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu kilkudziesięciu wykonawców, jury pod przewodnictwem Andrzeja Rosy podjęło decyzję o tym, kto uzyskał nominacje do drugiego etapu. Wśród laureatów znalazła się liczna grupa z 11. MPA:
w kategorii miniatura taneczna 7-12 lat – grupa "Miniatura" w układzie „Do góry nogami”, w kategorii miniatura taneczna 13-16 lat – grupa "Trzy Czwarte" w układzie „Pałacowe sekrety”, w kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne – zespół San Quentin za wykonanie utworów: Rebelianci z repertuaru De Press i własnej kompozycji „Nocny Spacer”, w kategorii Turniej poezji śpiewanej – kat. pow. 16 lat – Aleksandra Kalfas za wykonanie utworu „A to co mam” z repertuaru Kasi Kowalskiej i „Warszawo ma”.

Jurorzy z uznaniem wypowiadali się też o pozostałej trójce wykonawców z Klubu 11. MPA – Aleksandrze Przesmyckiej, Krzysztofie Łupińskim i Pawle Cywilisie. Niestety, zapisy regulaminowe spowodowały, że z każdej kategorii można było nominować tylko po jednym wykonawcy.
(źródło: Klub 11. MPA)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages