Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Światełko pamięci na rondzie im. "Żołnierzy Wyklętych"

2017-03-01 10:05:01 (ost. akt: 2017-03-01 12:08:18)

Autor zdjęcia: ipn.gov.pl

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny" — tak brzmiało uzasadnienie projektu ustawy skierowane do Sejmu przez śp. Lecha Kaczyńskiego. 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę i tym samym ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Dzień ten został wpisany do kalendarza polskich świąt państwowych. To ważna data dla każdego patrioty. Tegoroczne obchody zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Węgorzewie rozpoczęliśmy już w niedzielę, 26 lutego.

Kolejne obchody rozpoczną się już dzisiaj (1 marca). O godzinie 16.00 na rondzie im. "Żołnierzy Wyklętych" na skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Targowej w Węgorzewie zostaną zapalone białe i czerwone znicze. Każdy z nas może dołączyć ze swoim światełkiem pamięci. Dodatkowo, 3 marca w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona Droga Krzyżowa Żołnierzy Wyklętych. Nabożeństwo odbędzie się w dwóch godzinach: o godzinie 17.15 dla dzieci oraz o godzinie 18.30 dla dorosłych.

— Biorąc udział w Obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Węgorzewie, zamanifestujemy swoją postawę patriotyczną i przywiązanie do tradycji niepodległościowych — zachęcają członkowie komitetu organizacyjnego obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Węgorzewie.
Pokażmy, że los narodowych bohaterów nie jest na obojętny i uczcijmy ten dzień z godnością.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages