Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Trzeba doceniać tych, których mamy wokół siebie

2017-02-24 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-24 19:32:10)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Mocną pozycję w naszym plebiscycie od samego początku zajmuje Anna Wasylinko, sołtys wsi Janówko. Takie poparcie to wielkie wyróżnienie i podziękowanie za trud i pracę na rzecz całego sołectwa.Przypominamy, że jeszcze do 3 marca możecie oddawać głosy na swoich sołtysów.

Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. Takim sołtysem jest bez wątpienia Anna Wasylinko, która od początku trwania naszego plebiscytu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Co decyduje o tym, że reprezentantka sołectwa Janówko ma tak duże poparcie wśród swoich mieszkańców?

Bez podziałów na gorszych i lepszych
— Przede wszystkim zrozumienie i wsparcie jakie możemy znaleźć u naszej pani sołtys — mówi jedna z mieszkanek wsi. — Pani Ania nie nie dzieli na lepszych i gorszych, stara się dla wszystkich jednakowo. Wiem, że została sołtysem wsi w trudnym dla siebie czasie, tym bardziej należy docenić, że staje na wysokości zadania.
Funkcję sołtysa pani Anna przejęła nagle, po zmarłym mężu. To właśnie w tym najtrudniejszym czasie sąsiedzi okazali się prawdziwymi przyjaciółmi.
— To mieszkańcy wsi zdecydowali za mnie — wspomina liderka głosowania. — Po śmierci męża ludzie stwierdzili, że nie wyobrażają sobie innego sołtysa i chociaż byłam w totalnej rozsypce, zgodziłam się. Ten najgorszy czas w życiu pokazał mi jak bardzo mogę polegać na swoich sąsiadach. Jestem im za to niezwykle wdzięczna i mam nadzieję, że oni również czują, że mogą na mnie polegać.

Szczera rozmowa i uśmiech
Sama liderka uważa, że podstawą dobrych i długotrwałych relacji jest szczera rozmowa. Tylko tak można być na bieżąco z potrzebami i problemami mieszkańców.
— Ludzie mówią, że jestem "kobietą z jajami" — śmieje się pani Ania. — Gdy trzeba zakładam szpilki, gdy trzeba gumaki. Chociaż życie boleśnie mnie doświadczyło, staram się wywiązywać ze swoich obowiązków z uśmiechem. Staram się z ludźmi rozmawiać i ich słuchać, tylko tak można budować dobre relacje.
I rzeczywiście, podczas spotkania, liderka naszego głosowania emanuje pozytywną energią. Już po kilku minutach rozmawia nam się jakbyśmy znały się od lat.
— Taka już jestem, nawet mimo ciężkich chwil wciąż potrafię się uśmiechać — podsumowuje pani Anna. — Życie jest zbyt kruche i zbyt krótkie żeby marnować czas na marudzenie. Trzeba doceniać tych, których mamy wokół siebie. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy we mnie wierzą i tym, którzy oddali na mnie swoje głosy.

Nasz plebiscyt to świetna okazja do podziękowania za pracę oraz aktywne działanie na rzecz Waszej społeczności, a także wielkie wyróżnienie w zbliżającym się Dniu Sołtysa obchodzonym 11 marca. Swoje głosy oddawać możecie do 3 marca 2017,do godziny 23.59. Głosowanie polega na wysłaniu sms'a pod numer 71160 o treści WT.NPS.X - gdzie X to numer przypisany konkretnemu sołtysowi. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł brutto.


TUTAJ ZNAJDZIESZ AKTUALNY RANKING I LISTĘ SOŁTYSÓW


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages