Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Uchwała dotycząca reformy MEN zatwierdzona. Czekają nas zmiany

2017-02-24 12:12:35 (ost. akt: 2017-02-24 12:18:49)

Autor zdjęcia: mm

Reforma MEN została zatwierdzona. Uchwała dotycząca projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Węgorzewo do nowego ustroju szkolnego również została podjęta. Zobaczcie co w związku z tym mają do powiedzenia nauczyciele.

W poniedziałek, 13 lutego, miała miejsce sesja Rady Miejskiej w Węgorzewie. Usłyszeliśmy wówczas jak radni poruszali kwestie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Uchwała została zatwierdzona 11 głosami za.

Uchwała wchodzi w życie, czekają nas zmiany.
Uchwała, która została przyjęta sugeruje nowe wytyczenie granic obwodów i wskazuje lokalizację nowych, ośmioklasowych szkół podstawowych
Wiemy, że ulice Szkolna i Adama Mickiewicza dołączono do granic obwodu Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie. Do tego też obwodu od 1 września 2018 r. dołączą ulice: Graniczną, Poprzeczną, Przemysłową, Towarową i plac Wolności.
— Komentując projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie reorganizacji oświaty w Węgorzewie i przystosowania sieci szkół do nowego systemu mogę powiedzieć, że Rada uchwaliła zapisy w kształcie, które zostały wcześniej uzgodnione z dyrektorami szkół i przedszkoli — wyjawia dyrektorka gimnazjum Maria Chludzińska — Pan burmistrz spotkał się z dyrektorami przed sesją, wysłuchał argumentów przedstawionych przez koleżankę Iwonę Wróblewską, dyr. SP 1 oraz kolegów i uwzględnił je, proponując połączenie naszych szkół (SP1 i Gimnazjum) od 1września 2018 r.

Przeniesienie klas podstawowych do gimnazjum
Za taką, a nie o rok wcześniejszą datą, przemawia przede wszystkim fakt, że w roku szkolnym 2017/18 gimnazjum będzie jeszcze dużą szkołą (12 oddziałów, około 270 uczniów), więc budynek będzie wykorzystany. Szkoła Podstawowa nr 1, w tym roku szkolnym mieścić się będzie w swojej dotychczasowej siedzibie, zajęcia będą tam prowadzone na jedną zmianę.
— Sytuacja jednak się zmieni od 1 września 2018 r. (6 oddziałów gimnazjum, czyli około 135 uczniów i "nowe"klasy VII w SP 1) — dopowiada dyrektorka węgorzewskiego gimnazjum — Wtedy zaistnieje potrzeba przeniesienia starszych klas SP 1 do budynku przy ul. Pionierów, gdyż nauka uczniów SP1 w dotychczasowej siedzibie groziłaby dwuzmianowością.

Atuty obecnego rozwiązania
Dowiedzieliśmy się, że dodatkowym argumentem za późniejszym połączeniem szkół była przewidywana duża liczba nauczycieli, którzy musieliby przemieszczać się w ciągu dnia miedzy budynkami przy ul. Bema i Pionierów. Usłyszeliśmy od dyrektorki gimnazjum, że dyrektorzy mogliby mieć poważny problem z prawidłową organizacją dyżurów n-li (kwestie bezpieczeństwa uczniów). Połączenie od 1 września 2019 r. okazało się niemożliwym do wprowadzenia, gdyż do tego czasu, zgodnie z Ustawą wprowadzającą nowe przepisy, uczniowie SP1 nie mogliby korzystać z budynku przy ul. Pionierów, a w swojej szkole na jedna zmianę by się nie pomieścili.
Więcej przeczytasz na ten temat w najnowszym numerze WT
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do ucznia #2208554 | 163.172.*.* 24 mar 2017 15:38

  To już nie zmartwienie obecnych władz, oni za półtora roku odejdą a szkoła /jedynka/ parę lat jeszcze podziała. Pomysły tej władzy są nam zbyteczne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. były uczeń #2208450 | 31.135.*.* 24 mar 2017 13:28

  A dlaczego nasze wpisy są cenzurowane prze moderatora? Kto się tego boi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. były uczeń #2208449 | 31.135.*.* 24 mar 2017 13:27

  Też chciałbym wiedzieć co będzie z budynkami. Może władze przestaną to ukrywać przed mieszkańcami Węgorzewa. Bo pomysły podobno już są.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nauczyciel #2189164 | 83.14.*.* 24 lut 2017 13:32

  A co w przyszłości stanie się z obiektami SP1? To duży teren i spore aczkolwiek stare obiekty, ale już teraz powinno się jakieś pomysły na ten teren i obiekty mieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages