Piątek, 20 września 2019. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Rock wrócił do Węgorzewa. Czy na pewno?

2017-02-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-19 11:38:08)

Autor zdjęcia: wt

Po pierwszej edycji Naturalnie Mazury Music & More Festiwal fani mocnych dźwięków nieco odetchnęli. Rock wrócił do Węgorzewa. Pojawiają się jednak pytania – o promocję, zespoły, o zmiany i przede wszystkim o to, czy w tym roku nasze miasto również zatętni ciężkim brzmieniem. Pytania te skierowaliśmy do Arkadiusza Skrodzkiego z biura organizacyjnego.

Czytelnicy i internauci sugerują, że promocja festiwalu jest słaba, że nie gwarantuje sukcesu frekwencyjnego. Niektórzy mają wątpliwości czy festiwal w tym roku w ogóle się odbędzie.

Arkadiusz Skrodzki:
— W dniach 7-9 lipca w Węgorzewie po raz kolejny zagrają najlepsze polskie zespoły rockowe w ramach Naturalnie Mazury Festiwal. Jako organizatorzy, mając w pamięci doświadczenia minionych festiwali w Węgorzewie, dmuchamy na zimne. Ogłaszamy tylko rzeczy pewne. Już wkrótce działania promocyjne zostaną zintensyfikowane.

Co oznacza pojawiające się przy okazji festiwalu hasło: "Zostawiam Serce na Ziemi, zostawiam serce na Mazurach"?

— Naszym Partnerem została Fundacja Dla Transplantacji. Z tym właśnie hasłem fundacja i jej partnerzy (np. Poltransplant) pokażą się na festiwalu. "Zostaw Serce na Mazurach" to taka przewrotna zachęta do uczestników. Zachęta do tego by prawdziwie pokochać Mazury i Węgorzewo.

Jakich jeszcze partnerów medialnych pozyskali organizatorzy?
— Niewątpliwym sukcesem jest fakt, że naszym głównym partnerem zostało Polskie Radio, zaraz po nim Gazeta Olsztyńska i Węgorzewski Tydzień, Polskie Radio Olsztyn czy też TVP Olsztyn oraz wiele portali internetowych.

Co w tej chwili jest waszym najważniejszym zadaniem na dziś, jutro, za miesiąc?
— Festiwal to także konkurs młodych zespołów. Dajemy im możliwość występu na głównej scenie, możliwość zagrania u boku wielkich artystów. Warto wspomnieć, że do końca zespoły konkursowe mają czas na zgłoszenie chęci udziału w festiwalu. To zadanie na dziś. Równolegle cześć biura organizacyjnego jest zaangażowana w finansowe i spinanie festiwalu. Projekty ministerialne, sponsorzy itd. To naprawdę ciężka, żmudna praca. Zadanie "na jutro" to zbudowanie, a właściwie upublicznienie zestawu artystów, którzy wystąpią w Węgorzewie. Wizja festiwalu już jest, artyści właściwie już potwierdzili swój udział, czekamy już tylko na ostateczne decyzje.

Jakie niespodzianki przewidzieli dla nas w tym roku organizatorzy?
— Węgorzewska publiczność jest grupą wyrobioną muzycznie, ciężko będzie zaskoczyć ją czymś nowym, czymś czego nie widziała i nie słyszała. Ale spróbujemy. Przymierzamy się do takiego ustawienia jednego z dni festiwalowych, by na scenie zaprezentowały się rockowe duety, znane nazwiska, które obecnie rzadko występują. Trwają rozmowy z kilkoma zespołami aby zagrały specjalne jubileuszowe koncerty tylko w Węgorzewie. To byłyby wyjątkowe koncerty, które nie powtarzały się na żadnych innych festiwalach.

Czy czekają nas jakieś zmiany w tym roku?
— Sprawdzonych rozwiązań się nie zmienia, co najwyżej modyfikuje. Nasz nowy węgorzewski festiwal póki co jest na dorobku, nie chcemy przeszarżować. Będzie jedna scena dla wszystkich, pole namiotowe planujemy zorganizować przy ekomarinie. Nawiązaliśmy współpracę z firmami, które przez swoją obecność stoiskową na festiwalu będą nawiązywały do nazwy festiwalu – ekologia, natura, zdrowa żywność itd. Ale o tym więcej już wkrótce w WT i na www.naturalniemazury.com

Z nowym rokiem miała pojawić się informacja artystach. Ludzie dopytują kiedy będzie wiadomo kto wystąpi na głównej scenie.
— Informacje pojawią się najszybciej jak to będzie możliwe. Trwają ostateczne ustalenia, prosimy o chwilę cierpliwości. Możemy zapewnić, że taka informacja pojawi się jeszcze w lutym.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages