środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Nowe rondo i większe bezpieczeństwo. Umowa na przebudowę podpisana

2017-02-17 10:24:55 (ost. akt: 2017-02-17 10:29:35)

3,4 mln zł będzie kosztować jednopasmowe rondo, które połączy ulicę Armii Krajowej i Targową w Węgorzewie. Wiemy, że wybuduje je spółka Strabag, która cieszy się w naszym mieście dobrą opinią.

7 lutego w Olsztynie odbyło się bardzo ważne spotkanie dotyczące Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W obecności wojewody Artura Chojeckiego, przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, firmy Strabag i burmistrza Węgorzewa została podpisana umowa na przebudowę skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Targowej. Firma Strabag jest w naszym mieście dobrze znana. Firma była generalnym wykonawcą m.in. przebudowy ulicy Pionierów czy budowy odcinka drogi wojewódzkiej 650 od Węgorzewa w stronię Bań Mazurskich. Kilkuletnie starania zakończyły się tym, że inwestycja została wpisana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Koniec ze stłuczkami
W ubiegłym roku na felernym skrzyżowaniu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Wynikało to m.in. z tego, że poruszający się drogą wojewódzką kierowcy, zwłaszcza spoza miasta, mieli wrażenie, że jadą po drodze głównej, przez co dochodziło do kolizji.
— Całe szczęście, że dostrzeżono ten problem i wpisano to miejsce do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i zapisano środki w budżecie na lata 2016/2017— mówi burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk — Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad ogłosiła przetarg, który został w tym roku rozstrzygnięty.

Duże koszta na rzecz usprawnienia bezpieczeństwa
We wtorek (7 lutego) w siedzibie wojewody Warmińsko-Mazurskiego została podpisana umowa między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad reprezentowaną przez dyrektora Mirosława Micewicza, Gminą Węgorzewo reprezentowaną przez burmistrza Krzysztofa Piwowarczyka i generalnym wykonawcą zadania, Strabag S.A.
Gmina podjęła się sfinansowania doświetlenia ulicznego. Jest to kwota rzędu 85 tysięcy i 400 złotych. Z kolei wartość całego zadania to 3 mln 420 tys i 968 złotych.

Skrzyżowanie w nowej odsłonie
Sama inwestycja obejmuje nie tylko przebudowę skrzyżowania przy ul.Targowej i ul. Armii Krajowej na rondo, ale również przebudowę geometrii skrzyżowania ul. Zamkowej z ul. Armii Krajowej. Drogą główną stanie się ulica Zamkowa, która skręca w prawo w ulicę Armii Krajowej. Jezdnię na rondzie pokryje nawierzchnia bitumiczna o szerokości ok. 7,40 m, w ramach inwestycji powstaną też też chodniki i ścieżka rowerowa. Zadanie obejmuje także przebudowę i budowę oświetlenia i odwodnienia, kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej oraz sieci telekomunikacyjnej i kolizji elektroenergetycznych. Zakończenie prac planowane jest na 31 października 2017 roku.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xyz #2184941 | 94.254.*.* 17 lut 2017 18:29

    Bardzo dobrze, już dawno tu powinno być rondo;) jeszcze zostaje kwestia skrzyżowania i pasoów koło rossmana

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages