Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Trzeba zakasać rękawy i brać się do pracy

2017-02-16 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-21 14:21:33)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Mocną pozycję w naszym plebiscycie od samego początku zajmuje Anna Wasylinko, sołtys wsi Janówko. Takie poparcie to wielkie wyróżnienie i podziękowanie za trud i pracę na rzecz całego sołectwa. Jakie plany wobec wsi szykuje pani Anna w najbliższej przyszłości?

— Jak każda wioska borykamy się z naszymi drogami — mówi liderka głosowania. — Chcemy też wyciąć parę drzew które są niebezpieczne zwłaszcza, gdy wieją silniejsze wiatry, no i chcemy skończyć plac zabaw przy budynku socjalnym oraz zrobić boisko i parking. Idzie wiosna, trzeba zakasać rękawy i brać się do pracy.

Jednak nie samą pracą człowiek żyje. Każdemu należy się zasłużony odpoczynek i relaks. O tym wyróżniona pani sołtys również pamięta.
— Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem sołeckim są dożynki — dodaje Anna Wasylinko. — W ubiegłym roku, ze względu na okoliczności mieszkańcy zrezygnowali z dożynek. Nikt nie wyobrażał sobie święta plonów bez sołtysa. W tym roku dożynki na pewno się odbędą. To bardzo ważny czas dla mieszkańców wsi, czas kiedy sąsiedzi integrują się, planują i wspólnie przygotowują do wydarzenia. Dzieci mają mnóstwo atrakcji, a dorośli zasiadają do wspólnej biesiady i bawią do białego rana.

Kolejny tydzień z pozycją lidera głosowania, to nie tylko dowód na wielkie poparcie i wdzięczność, ale też dowód uznania.
— Niezależnie od wyniku głosowania, nasze sołectwo już wygrało — mówi pani sołtys. — Oczywiście liczę się z tym, że wygrać może każdy inny sołtys, ale ja już teraz czuję, że wygrałam. Wygrałam dzięki i dla moich mieszkańców. Wszystkim pozostałym sołtysom z całego serca życzę tak przyjaznych sąsiadów i przyjaciół wokół. Zawsze powtarzam, że nasza wioska jest malutka, ale z wielkim serduchem.

Nasz plebiscyt to świetna okazja do podziękowania za pracę oraz aktywne działanie na rzecz Waszej społeczności, a także wyróżnienie w Dniu Sołtysa obchodzonym 11 marca. Swoje głosy oddawać można do 3 marca 2017 (Kompletna lista kandydatów znajdują się na naszej stronie: wegorzewo.wm.pl). Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms’em pod numer 71160 o treści WT.NPS.X - gdzie X to numer przypisany konkretnemu sołtysowi. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł brutto.

Na liście nie ma Twojego sołtysa? Zgłoś go! Wystarczy, że napiszesz do nas maila: wegorzewo@gazetolsztynska.pl lub zadzwonisz: 87-427-03-06. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02. 2017 roku o godzinie 23.59


TUTAJ ZNAJDZIESZ AKTUALNY RANKING I LISTĘ SOŁTYSÓW

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages