Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Anna Bolik-Kun poleca "Co ty mówisz?! Magia słów..."

2017-02-05 16:11:46 (ost. akt: 2017-02-05 16:31:43)

Autor zdjęcia: Materiały Prasowe

Nie jest to zwykły poradnik, bo można go traktować jako podręcznik ładnego i skutecznego posługiwania się językiem. Ale także jako komiks a historyjki można czytać równolegle bo często nawiązują do siebie. Można też czytać osobno komiks, osobno historyjki.

Po raz pierwszy proponuje poradnik. Poradnik dla najmłodszych dotyczący retoryki, czyli magia słów dla najmłodszych. Retoryka jest nauką znaną już w starożytności, a współcześnie studiują ją menadżerowie, twórcy reklam, politycy. Po wnikliwej lekturze i zastosowaniu przedstawionych zasad każdy może się nauczyć: jak przekonać innych do swoich racji, jak pokonać tremę przed występem, jak zabawić kogoś rozmową, a nie zagadać na śmierć. Nie jest to zwykły poradnik, bo można go traktować jako podręcznik ładnego i skutecznego posługiwania się językiem. Ale także jako komiks a historyjki można czytać równolegle bo często nawiązują do siebie. Można też czytać osobno komiks, osobno historyjki.

Po każdym rozdziale – opowiadaniu znajduje się kilka wskazówek, jak radzić sobie z własnymi i cudzymi wypowiedziami. Ciekawym rozwiązaniem są proponowane po każdym rozdziale, zagadnieniu, ćwiczenia, które utrwalają zdobytą wiedzę i umiejętności. W książce omawiane są w kolejnych rozdziałach takie zagadnienia jak: kurs fotografii - czyli o tym, co to jest przekonywanie, śnieżka - czyli o tym, jak nie dać się zbić z pantałyku, rower - czyli o tym, jak tata przygotowywał się do przemówienia etc. Książkę mogą również wykorzystać nauczyciele prowadzący kółko dziennikarskie lub samorząd szkolny.

Autorami książki jest Michał Rusinek i Aneta Załazińska. Michał Rusinek to literaturoznawca, pisarz, tłumacz, sekretarz Wisławy Szymborskiej. Sekretarzem został wkrótce po otrzymaniu przez poetkę literackiej Nagrody Nobla i pełnił tę funkcję do śmierci poetki.. Pisze dla dzieci i dorosłych. Jest też twórcą tekstów piosenek m.in. Grzegorza Turnaua i Anny Marii Jopek, twórcą słuchowisk radiowych. Najbardziej znane książki dla dzieci M. Rusinka to „Wierszyki domowe”, „Mały Chopin” oraz poradniki „Jak przeklinać” i „Jak robić przekręty”.

Aneta Zalazińska uczy studentów na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i kieruje Podyplomowym Studium Retoryki. Jest językoznawcą i o języku pisze ksiązki naukowe oraz podręczniki i poradniki dla młodzieży i dorosłych. Autorką ilustracji jest Joanna Rusinek znana ilustratorka książek dla dzieci oraz ilustratorka prasowa. Książka ukazała się nakładem łódzkiego wydawnictwa Literatura, w serii „Na końcu języka”. W serii tej ukazują się książki, dla wszystkich tych, którzy pragną podszkolić swój jeżyk ojczysty.
(Anna Bolik-Kun)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages