Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

'"Księga straszliwej niegrzeczności" – Poleca Anna Bolik-Kun

2017-01-29 12:12:02 (ost. akt: 2017-01-29 12:38:33)

Książka pisana jest w formie listów do rodziców, w doskonałym przekładzie Ernesta Brylla i z zabawnymi ilustracjami Tonny’ego Rossa. Jest to pełna ciepła i humoru książka dla miłośników literatury w każdym wieku

Trudny to przypadek wychowawczy. Rodzice uważają małego Wilczusia za zbyt grzeczne i kulturalne dziecko, ponieważ myje co wieczór zęby i czyści dokładnie futerko i oczywiście chodzi wcześnie spać. W wilczej rodzinie to prawdziwy skandal i poważny powód, aby wysłać dziecko do Szkoły Złości i Chytrości, znajdującej się w Strasznolesie. Szkołę prowadzi Stryjec - Złyjec, który jest znanym, budzącym respekt przestępcą.W trakcie nauki Wilczuś musi poznać dziewięć dokazań, czyli przykazań Złego Wilka oraz zdobyć medal Złego Wilka. Jednak droga do Strasznolasu jest długa, niebezpieczna i pełna przygód, które czyhają na każdym kroku. Wilczuś pisze: Ta mapa, co mi ją dał Tato ...no położyłem na niej kanapki, które dostałem od Mamy na drogę. I teraz nie wiem, czy doszedłem do rzeki, czy do skórki ze słoninki.

W trakcie podróży zdobywa szereg nowych doświadczeń i zawiera nowe znajomości. Takim ciekawym znajomym jest lis Pan Krętaczkiewicz, samo nazwisko nie pozostawia wiele złudzeń. W końcu po długiej pełnej przygód wędrówce Wilczek dociera do wyznaczonego celu, a na drzwiach napisana informacja Szkoła Złości i Chytrości Medale za Kłamstwa, złodziejstwa i obrzydliwości. Co się wydarzyło na miejscu, jak przebiegała nauka i jak zakończyły się przygody sympatycznego Wilczusia w szkole Złości i Chytrości przeczytajcie sami. Książka pisana jest w formie listów do rodziców, w doskonałym przekładzie Ernesta Brylla i z zabawnymi ilustracjami Tonny’ego Rossa.

Jest to pełna ciepła i humoru książka dla miłośników literatury w każdym wieku. Autor – Ian Whybrow to angielski nauczyciel, który początkowo pisał jedynie w wolnym od pracy pedagogicznej czasie. W chwili gdy zrozumiał, że nie może już łączyć obu zajęć, poświęcił się tylko pracy pisarskiej. Napisał ponad 60 książek, z których wiele zostało przetłumaczonych na obce języki. W jego dorobku literackim ważne miejsce zajmuje seria książek o Wilczusiu, której pierwszą część właśnie przedstawiam czytelnikom Węgorzewskiego Tygodnia.
(Anna Bolik-Kun)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages