środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Po jakie książki sięgaliśmy najchętniej w 2016 roku?

2017-01-21 16:07:22 (ost. akt: 2017-01-22 10:21:01)

Jakie książki czytali węgorzewianie w ubiegłym roku? Postanowiliśmy to sprawdzić i udaliśmy się w tym celu do Gminno-Miejskiej biblioteki Publicznej. Okazuje się, że najczęściej była czytana literatura obyczajowa.

Z naszych informacji, biorąc pod uwagę liczbę wypożyczeń poszczególnych książek w ciągu całego roku 2016 najchętniej czytana była polska literatura obyczajowa. Niektóre książki wypożyczane były nawet 30 razy w ciągu jednego roku. Najbardziej pożądanymi autorami byli: Dorota Gąsiorowska ,Karolina Wilczyńska ,Magdalena Witkiewicz i Joanna Jax a z literatury obcej Richard Paul Evans. Z gatunku kryminał i sensacja na pierwszym miejscu również znajdują się polscy autorzy.

Po jakiego autora sięgaliśmy najczęściej?
Prym wiedzie Remigiusz Mróz, Ryszard Ćwirlej, Katarzyna Puzyńska oraz Katarzyna Bonda.
— Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio trylogia polskiego szpiega, piszącego pod pseudonimem Severski— wyznają węgorzewskie bibliotekarki — Wśród obcych autorów kryminału i sensacji prym wiedzie Karin Slaughter, Nelly Neuhaus, Paula Hawkins, Hakan Nesser.

Dowiedzieliśmy się, że najczęściej czytane książki z literatury regionalnej to: J. Woźniak - „Mazur”, T. Białkowski – „Król Tyru”, A. Trzepiota – „Zwilczona: o kobiecej intuicji, mazurskiej magii i ogromnej miłości”, N. Drej – „Oto człowiek”, V. Falski – „Za żadne skarby”. Ponad 15 razy w roku wypożyczone były biografie: Korzonkiewicz-Kiszczak – „Kiszczakowa: tajemnice generałowej”, D. Szczepański – „Na oceanie nie ma ciszy: biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk, książki księdza J. Kaczkowskiego – „Grunt pod nogami” i „Życie na pełnej petardzie”, Jerzy S. Łątka – „Sulejman II Wspaniały: zdobywca, władca, reformator. Z literatury popularno-naukowej największym zainteresowaniem cieszyły się: L. Adamczewski – „Zejście do piekła”, S. Koper – „Żony bogów”, M. Grzebałkowska – „1945: wojna i pokój”, I. Chojnacka – Miłość na gruzach Kosowa”, M. Pistorius – „Chłopiec duch”, L. Łaniewska – „Szukając Inki”, J. Pałkiewicz – „Oblicza strachu”.

Najmłodsi też mają swoich ulubieńców
— Wśród najmłodszych czytelników dużą popularnością cieszą się książeczki oparte na filmach znanych z telewizji jak My Little Pony i Barbie. — dopowiadają bibliotekarki— Seria kwadratowych książek autorstwa Anity Głowińskiej „Kicia Kocia”, w których rezolutna kotka, która wraz z opiekunami i przyjaciółmi odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.
Kolejna pozycja to fenomenalna seria fantasy dla młodego czytelnika "Magiczne drzewo" A. Maleszki. Przesłanie książek nie jest okraszone natrętnym dydaktyzmem a dzieciaki uczą się czym jest współpraca, poświęcenie i oddanie, czy konsekwencje własnych czynów.

—Wśród młodzieży niezmiennie króluje literatura fantastyczna—podsumowują bibliotekarki— Seria powieści fantasy „Zwiadowcy” autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana jest osadzone w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie powieści dla nastolatków.
Seria powieści fantasy autorstwa George’a R.R. Martina – „Gra o tron”, Saga o wiedźminie – cykl książkowy Andrzeja Sapkowskiego o dziejach wiedźmina Geralta z Rivii, oraz autorka Richelle Mead i jej książki o wampirach.
(Daniel Podolak)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages