Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Policjanci rozdają odblaski

2017-01-20 11:10:55 (ost. akt: 2017-01-20 11:18:45)

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

"Jestem widoczny – Jestem bezpieczny” to działania prewencyjne, które węgorzewscy policjanci realizują już od kilku lat. Pierwsze elementy odblaskowe trafiły już do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie spotkań z rodzicami uczniów węgorzewskich szkół policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zainaugurowała działania prewencyjno-edukacyjny „Jestem widoczny – Jestem bezpieczny”. Celem działań jest dążenie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Program powstał w 2009 roku z myślą o dzieciach oraz osobach dorosłych , które często zmuszone są korzystać ze słabo lub w ogóle nieoświetlonego pobocza lub jezdni poza obszarem zabudowanym, zwłaszcza porą jesienno-zimową kiedy szybko zapada zmierzch.

Ponad 1000 sztuk odblasków zakupiono za środki pozyskanych od samorządu gminy Węgorzewo. Pierwsze elementy odblaskowe trafiły już do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że obowiązek noszenia odblasków wynika z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
(red)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages