Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Nie prosiliśmy o skrzydła – Vanessa Diffenbaugh

2017-01-14 11:47:28 (ost. akt: 2017-01-14 11:50:51)

Są książki o tematach prostych, fajnych, przyjemnych...Są także o tematach trudnych, budzących w naszych sercach obawy, smutek, lęk. Ta książka zdecydowanie do nas mówi, otwiera nam drzwi do świata wczesnego macierzyństwa.

Są również takie, które mówią o tym, czego staramy się unikać w naszym życiu. Nie chcemy o tym słuchać, być może nie potrafimy lub udajemy, że nie jest to ważne.
Ta książka zdecydowanie do nas mówi i zaprasza do środka, pokazując ze szczegółami całą otoczkę wczesnego macierzyństwa.Ta lektura zastanawia, wzrusza, buntuje, oburza, ale i daje nadzieje. Letty Espinosa od czternastu lat pracuje w trzech restauracjach w San Francisco, żeby jakoś związać koniec z końcem.

Jej dzieci – piętnastoletniego Aleksa i sześcioletnią Lunę – wychowuje babcia w małym mieszkanku na zapomnianych bagnach nad zatoką. Ale teraz rodzice Letty postanowili wrócić do Meksyku, a ona musi po raz pierwszy w życiu stać się matką. To nowe zadanie jest dla niej wyzwaniem, zwłaszcza że Luna rozpaczliwie tęskni za dziadkami, a Alex, który zakochał się w koleżance z klasy, nie chce dać szansy swojej matce. Letty wpada na pomysł, jak uciec z niebezpiecznej okolicy, gdzie mieszkają, i naprawić niesprawiedliwość, która złamała im życie.

Jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do utraty wszystkiego, na co pracowała, i zniweczyć nadzieje na przyszłość. Vanessa Diffenbaugh łączy wspaniałą prozę z trudnymi tematami macierzyństwa, nielegalnej imigracji i amerykańskiego snu, tworząc sugestywną i proroczą opowieść o rodzinie. Początkowo wbrew samej sobie Letty wraca do dzieci, tocząc ze sobą wewnętrzną walkę. Ale wraca.Matka do dzieci Zaczyna się drugie dno tej książki.

Miłość, oddanie, rozterki, brak pieniędzy. To codzienność Walka o lepszy byt dla swoich dzieci, potrafi spowodować podejmowanie decyzji na krawędzi, które często lawiną prowadzą do kolejnych decyzji. Nie wszystkie kończą się szczęśliwie, jak pokazuje książka.Dzieci bez ojca. Kolejny wątek w tej książce, który porusza serce. Dojrzewanie, nastoletnia miłość, imigranci.. Chęć normalnego życia! Choćby nie wiem co! Choćby nie wiem jak! I miłość... wszechobecna, dająca skrzydeł
(Kinga Latosińska)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages