Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Impreza, która łączy kulturowo całe miasto

2017-01-13 10:20:29 (ost. akt: 2017-01-13 11:04:46)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

Za nami Noworoczna Gala Kolęd, która tradycyjnie przyciągnęła sporą publiczność. Podczas tego wydarzenia każdy z uczestników zaprezentował swój repertuar i wprawił nas w doskonały, poświąteczny nastrój. Występy odbyły się 8 stycznia (niedziela) w Węgorzewskim Centrum Kultury o godz. 17.00.

Galę otworzył chór Josephus z Węgielsztyna. Tuż po nim wystąpili, Chór z Parafii Ducha Św. z Kaletnika, Chór Ojczyzna z Węgorzewa, chór Moderato z Węgorzewskiego Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru była sopranistka Ewa Alchimowicz – Wójcik, na fortepianie z kolei wystąpiła Lucyna Żołnierek – Frenszkowska oraz Dorota Sikorska – Sinkiewicz z orkiestrą Small Band.
— Bardzo mnie cieszy, że w trakcie gali była pełna sala — podsumowuje dyrektor WCK Mirosław Błudzień — Widownia wytworzyła naprawdę fajną atmosferę i wszystkich nagradzała ogromnymi brawami. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim prowadzącym, którzy przygotowali koncert.

Impreza w WCK pokazała, że niezmiennie cieszy się ogromną popularnością w naszym mieście.
— Mnie jako tej, która kocha śpiewać, bardzo ta impreza odpowiada — podsumowuje członkini chóru Ojczyzna, Elżbieta Buczek — Doskonale wpisuje się w kalendarz imprez Węgorzewa, a przede wszystkim kulturowo łączy nasze społeczeństwo. Gala została wkomponowana w tym roku w święta religii obrządku wschodniego-religii greckokatolickiej, wyznawców prawosławnych, a rzymskokatoliccy wyznawcy byli tuż po Bożym Narodzeniu, Święcie Trzech Króli.
— Nic nas nie dzieli, jesteśmy jednością a to ważne i piękne — dodaje Elżbieta Buczek — Występy chórów, solistów, Small Band'u były wspaniałe, a nade wszystko wspólny śpiew kolęd, gdy cała sala śpiewa.

Takie wydarzenia rzeczywiście pozostają w sercu, i oby emocje, które towarzyszyły tego wieczoru trwały cały rok. Podczas występu nie zabrakło również momentu, w którym to publiczność śpiewała razem z występującymi.
— Miałem wrażenie, że publiczność bardzo na to czekała, bo niezwykle chętnie podjęła się zaśpiewania jednej z najpiękniejszych, polskich kolęd — dopowiada dyrektor WCK — Na koniec odbyło się przyjęcie dla naszych artystów.
(dp)


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. widz #2171569 | 79.190.*.* 31 sty 2017 13:17

    Dlaczego nie ma zdjęć gwiazdy wieczoru???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages