Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Aby wiodło się przez cały rok czyli sylwestrowe przesądy

2016-12-31 10:31:50 (ost. akt: 2016-12-31 10:41:30)

Autor zdjęcia: wt

Możemy wierzyć w powiedzenie "Każdy jest kowalem własnego losu" a możemy także wierzyć w stare, ludowe obyczaje, w które niegdyś silnie wierzono i ze szczególną starannością podchodzono do odprawianych guseł.

Dziś przesądy i zabobony to dla nas tylko forma zabawy. Ale warto się zastanowić, może coś w tym jest? Na pewno warto zapoznać się przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami i w miarę możliwości pomóc losowi :)

Problemy — do pieca !
Jednym z przesądów noworocznych jest pozbycie się starych problemów, aby nie wchodzić z nimi w Nowy Rok. Jeżeli chcemy zapomnieć o przykrych wydarzeniach, uwolnić się od nich, aby w nowym roku już do nas nie wracały należy spisać wszystkie te zmartwienia na czerwonej kartce a następnie spalić je. Może to być też kosmyk włosów, bilecik, list miłosny. Płomień noworoczny sprawi, że niemiłe wspomnienia odejdą razem z płomieniem...

Oddajemy długi

Wszelkie pożyczone pieniądze i długi najlepiej uregulować jeszcze przed nocą sylwestrową, aby nie weszły z nami do Nowego Roku. W przeciwnym razie możemy stać się ofiarami niesłownych dłużników. Aby nie cierpieć na brak pieniędzy w przyszłym roku dobrze mieć przy sobie w ostatni dzień roku łuskę z wigilijnego karpia.

Nowa bielizna drogą do miłości
Pewien stary przesąd mówi, że w noc sylwestrową warto włożyć na siebie nową bieliznę, najlepiej jeszcze z metką i zadbać o dobry wygląd. W ten sposób możemy wywróżyć sobie powodzenie u płci przeciwnej.

W sylwestra nie sprzątamy
W ostatnim dniu roku zdecydowanie odradza się sprzątanie. A to dlatego, że wtedy "wymiata się" szczęście z domu. Dawniej gospodynie dbały o to, aby spiżarnia nie była pusta. Odgarniało to biedę w przyszłym roku.

Szampan przepowie przyszłość
Bąbelki szampana mogą przepowiedzieć nam przyszłość. Duże bąbelki, które chaotycznie poruszają się w naszym kieliszku zapowiadają rok zmian, wypadków i romansów. Natomiast eleganckie, drobne i równo unoszące się bąbelki zwiastują zdrowie oraz szczęście w życiu rodzinnym. A jeśli łańcuszki bąbelków krzyżują się, to należy uważać na pieniądze i zdrowie.

Imię wybranka
Kobiety, które chcą dowiedzieć się, jakie imię będzie miał wybranek ich życia po północy powinny nasłuchiwać prowadzonych rozmów. Pierwsze imię męskie, które usłyszą będzie imieniem przyszłego małżonka.
(Paulina Krysik)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages