Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Licealiści na zawodach strzeleckich o Puchar Starosty Węgorzewa

2016-12-30 09:41:12 (ost. akt: 2016-12-30 13:15:53)

Autor zdjęcia: Archiwum Prywatne

Uczniowski Klub Sportowy ''SPARTAKUS'' działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie w dniu 22 grudnia zorganizował zawody strzeleckie o puchar Starosty Węgorzewskiego z broni pneumatycznej. Nie obyło się bez sporych emocji w duchu zdrowej rywalizacji.

Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” znajdującej się w Zespole Szkół Ogólnokształcący im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie w ramach projektu pt. ,,Sport alternatywą dla używek i dopalaczy,, współfinansowanego przez Powiat Węgorzewski i Gminę Węgorzewo. Udział wzięło w nich 38 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Węgorzewa; 6 z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. M. Konopnickiej, 1 z Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen. Józefa Bema, pozostali uczestniczy zawodów to uczniowie „Zaruskiego”.

Zanim zaczęto zawody, nastąpiła ceremonia oficjalnego otwarcia strzelnicy. Zaszczytu przecięcia wstęgi dostąpili przedstawiciel Gminy Węgorzewo Andrzej Fil, dyrektor ZSO Waldemar Czapski, prezes UKS „Spartakus” Paweł Kraśniewski. Zawody strzeleckie odbyły się w konkurencji: karabinek pneumatyczny - 10 strzałów (Kpn-10) z odległości 10 metrów, do tarczy wiatrówkowej 14 x14, z postawy strzeleckiej – stojącej z wolnej ręki z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. Zdobywcą największej liczby punktów został uczeń klasy II D o profilu wojskowym, Krzysztof Dziewa i to właśnie on zdobył puchar Starosty Węgorzewskiego dla najlepszego strzelca.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, zdobywcy miejsc 1-6 dyplomy, dodatkowo zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach otrzymali złote, srebrne i brązowe medale. Serdecznie dziękujemy Staroście Węgorzewskiemu Halinie Faj, Burmistrzowi Węgorzewa, Krzysztofowi Piwowarczykowi za pomoc finansową w realizacji projektu pt. ,,Sport alternatywą dla używek i dopalaczy,, przeprowadzonego przez nasz UKS „Spartakus”. Uczestnicy zawodów posiadali celne oko, o miejscach na podium decydował jeden punkt, a przy równej liczbie punktów, większa liczba trafionych 10, 9, 8 itd.
(Paweł Kraśniewski)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages