Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Burmistrz opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na drodze

2016-12-23 10:36:19 (ost. akt: 2016-12-23 13:07:44)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

W piątek, 16 grudnia odbyła się odblaskowa akcja zorganizowana przez Węgorzewski Tydzień, a sponsorowana przez Gminę Węgorzewo. Do rąk najmłodszych trafiły odbijające światło opaski, dzięki którym dzieci będą widoczne po zmroku na ulicy. Tego dnia burmistrz Węgorzewa opowiadał jak należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Akcja "Bądź bezpieczny na drodze" rozpoczęła się 6 grudnia. Wtedy to Święty Mikołaj, policjanci oraz burmistrz odwiedzali węgorzewskie szkoły podstawowe i opowiadali o tym jak należy zachowywać bezpieczeństwo na drodze. 16 grudnia przyszedł czas, aby odwiedzić kolejne szkoły. Tym razem świąteczna ekipa udała się do Węgielsztyna, Pereł i Radziej, czyli terenów wiejskich, w których dzieci powinny być widoczne na poboczach.

Odblaskowe opaski trafiły do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych razem z koszem słodkości ufundowanych przez Gminę Węgorzewo.
— Priorytetem dla nas wszystkich powinno być bezpieczeństwo dzieci na drodze — mówi burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk. — Zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze, szybciej zapada zmrok, a opady deszczu i śniegu nie są niczym szczególnym.

Nieświadome niebezpieczeństwa dziecko poruszające się nawet prawidłowo po drodze może okazać się dla kierowców pojazdów słabo widoczne.
— Nie łudźmy się, nie każdy kierowca porusza się z dozwoloną prędkością, wystarczy wtedy drobna chwila nieuwagi, czy oślepiający błysk świateł z naprzeciwka i nieszczęście gotowe — dopowiada burmistrz. — W takiej sytuacji odblaskowa opaska założona na prawym przedramieniu może uratować komuś życie.

Szczególnie na terenach wiejskich, gdzie nie ma tylu chodników i latarni co w mieście. Ta nauka jest szczególnie ważna w okresie przerwy świątecznej oraz ferii, gdy nasze pociechy będą przebywać na świeżym powietrzu. Dlatego tak ważną rzeczą jest uświadomienie dzieciom, że nie powinny wychodzić z domu po zmroku bez odblasków.
— I temu właśnie służyła nasza wspólna akcja w szkołach — podsumował burmistrz. — Apeluję też do rodziców, by zawsze przypominali o tym swoim pociechom.
Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji droga do szkoły wszystkich dzieci będzie bezpieczna.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages