Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Odznaka honorowa za zasługi dla Warmii i Mazur

2016-12-17 11:12:55 (ost. akt: 2016-12-17 11:21:20)

Są w Węgorzewie osoby, które na co dzień wiele robią dla naszego miasta jak i całego regionu. Witold Zdrojkowski z całą pewnością należy do takich ludzi. Potwierdza to honorowa odznaka, którą otrzymał od marszałka województwa Gustawa Brzezina.

Witold Zdrojkowski to węgorzewianin, który skończył już 80 lat i dalej pragnie udzielać się społecznie. 4 listopada otrzymał od marszałka województwa Gustawa Brzezina, odznakę honorową za zasługi dla województwa Warmińsko-Mazurskiego. Takie odznaczenie posiada w naszym mieście jeszcze tylko jedna osoba, a jest nią honorowa obywatelka Węgorzewa Herta Andrulonis. Zarząd klubu żeglarzy wystąpił o tę nagrodę, którą Pan Witold otrzymał za działalność społeczną. Pan Zdrojkowski urodził się w 1936 roku w Łapach, 20 km od Białegostoku, a na Mazurach znalazł się w 1945 roku ponieważ jego rodzinny dom został zniszczony przez niemieckich żołnierzy, gdy w okolicy przechodził front.

W domu pana Witolda było jedenaścioro dzieci, a ojciec był rzemieślnikiem kolejowym.
— W Morągu dostaliśmy poniemiecki domek, tam też skończyłem szkołę podstawową — wyjawia pan Witold Zdrojkowski— W Węgorzewie jestem z kolei od 1986 roku i pokochałem to miasto od pierwszego wejrzenia.
W 2014 roku pan Witold otrzymał również brązowy medal za "Zasługi dla Obronności Kraju" od Ministra Obrony Narodowej. Jak sam wspomina, przez klub przewinęło się wielu wspaniałych ludzi,których miał okazję poznać, m.in. Janka Ejsmonta czy Marka Jasionowskiego . W 2011 roku pomagał w założeniu pozarządowej organizacji o nazwie "Węgorzewskie Bractwo Wodniaków" znajdującym się przy ul. Kraszewskiego 40a.
(dp)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages