Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Mikołaj też lubi dobrą zabawę

2016-12-09 08:58:50 (ost. akt: 2016-12-09 09:58:08)
Fot. Piotr Bacewicz

Fot. Piotr Bacewicz

Autor zdjęcia: Barbara Grabińska

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie Mikołaj to nie tylko imię patrona. Była dobra zabawa i sportowa rywalizacja.

Jak co roku w pierwszy weekend grudnia na Hali Miejskiej odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe dla uczniów klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie. Wychowawcy i rodzice zadbali, aby konkurencje sportowe rozgrywać na wysokim poziomie. Podczas zawodów można było zauważyć pełne zaangażowanie dzieci. Zawodnikom pomagał profesjonalny doping na trybunach, bo kibicowały całe rodziny. Zabawa była przednia, co potwierdzają uśmiechy na twarzach uczniów. Za to wszystko musiała być nagroda! Na hali zjawił się gość specjalny – święty Mikołaj z dużym workiem słodyczy. Po takim wysiłku można sobie pozwolić na słodkie „conieco”.

Uczniowie węgorzewskiej „Jedynki” kolejny raz udowodnili , że uwielbiają sport i wiedzą, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna. Dziękujemy za liczną obecność i gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.
Następna okazja do spotkania z Mikołajem to oczywiście 6 grudnia. Towarzyszył on Burmistrzowi Węgorzewa i policjantom, którzy w tym dniu spotkali się z uczniami, aby uświadomić im, jak ważne jest być widocznym na drodze. Odblaskowe opaski zapewne pomogą w wielu sytuacjach zadbać o to, co najcenniejsze – zdrowie i życie. Oczywiście nie zabrakło słodkich prezentów od władz, Rady Rodziców i wielu innych pomocników Mikołaja. W klasach uczniowie mieli okazję do radosnych spotkań i zrobienia zdjęcia z hojnym gościem.

Na kolejną niespodziankę dzieci nie musiały czekać długo. Już 7 grudnia w ramach projektu ekologicznego trzecioklasiści naszej szkoły wzięli udział w warsztacie zorganizowanym przy pomocy rodziców. Dzieci tworzyły ozdoby choinkowe z Eko-odpadów. Na ponad 30-metrowym stole powstały prawdziwe dzieła sztuki. Każda najmniejsza ozdoba i bombka to samodzielna praca naszych uczniów. Tegoroczna choinka w „Jedynce” będzie wyjątkowa, bo ozdobiona sercem. Drogie Mamy! Ogromnie dziękujemy za inspirujące pomysły, za czas, za pomoc, za wszystko! Jakie niespodzianki czekają nas jeszcze w grudniu? Świąteczne lekcje w Muzeum Kultury Ludowej, wyjazdy do kina i na basen, koncert kolęd… Na pewno nie będziemy się nudzić!
(Anna Sulewska)Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages