Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Twoje światła to twoje bezpieczeństwo

2016-12-07 13:46:03 (ost. akt: 2016-12-07 15:04:35)

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

Pod hasłem „Twoje światła- twoje bezpieczeństwo” policjanci w całej Polsce zwracają uwagę na to, jak ważne jest oświetlenie pojazdu. Jesienią i zimą światła aut i odblaski pieszych nabierają szczególnego znaczenia.

W okresie jesienno- zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera ogromnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura- deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania determinuje ich stan techniczny oraz właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia a także natężenie emitowanego światła. Bezpieczeństwo ruchu drogowego to suma wielu składników. Na drogach przecinają się ścieżki użytkowników aut i pieszych. Infrastruktura drogowa, warunki atmosferyczne, stan psychofizyczny użytkowników ruchu drogowego, stan techniczny pojazdów, stosowanie się do przepisów ruchu wpływają na sytuację na drodze. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by na drogach było bezpiecznie.


Twoje światła to twoje bezpieczeństwo

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz ze wszystkimi komendami wojewódzkimi policji przy współpracy Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, operatora komunikatora Yanosik oraz blisko dwustu stacji diagnostycznych na terenie całego kraju rozpoczęło kampanię pod hasłem„ Twoje światła- twoje bezpieczeństwo”. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie zasady „ widzieć i być widocznym” oraz zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno- zimowym zagrożenia, które niesie za sobą niesprawne lub nieprawidłowe oświetlenie pojazdu.

Bezpłatna kontrola i regulacja świateł
Podczas kampanii na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu. 10 i 17 grudnia- w dwie kolejne soboty diagności sprawdzą i wyregulują oświetlenie. W naszym województwie jest dziewięć takich punktów:

1. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego RCBRD – Olsztyn ul. Towarowa 6
2. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Pan Krzysztof Mościcki- Olsztyn ul. Pstrowskiego 28b
3. PHU Stanley s.c. – Barczewo ul. Rzemieślnicza 1
4. PPHU POMAROL – Biskupiec ul. Przemysłowa 4
5. Mechanika Pojazdowa Kołtun – Elbląg ul. Ogólna 1 e
6. MIKOZNAK Sp. z o.o.- Mikołajki ul. Tałcka 2
7. TOP - Górowo Iławeckie ul. Kościuszki 17
8. Centrum Kształcenia Praktycznego- Nidzica ul. Wyborska 10
9. FHU Bartosz Pokrzyński Mechanika Pojazdowa SKP- Jegłownik ul. Szkolna 15
(KPP w Węgorzewie, dp)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages