Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Radni koncentrują się na pechowym przejściu dla pieszych

2016-12-02 13:22:54 (ost. akt: 2016-12-02 13:26:31)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

24 listopada odbyła się 27 Sesja Rady Powiatu. Radni z tej okazji spotkali się, by poruszyć m.in. sprawy budżetu czy utrzymania dróg powiatowych w okresie zimowym. Poruszono również sprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach i kwestię doświetlenia.

Za nami 27 sesja Rady powiatu, która poświęcona była m. in. zapoznaniu się przez Radnych z informacją o realizacji inwestycji, ujętych w budżecie na 2016 rok.
—Z oszczędności poprzetargowych udało nam się wspólnie z Gminą Węgorzewo wykonać nakładki na drodze w miejscowości Dłużec oraz wyremontować część chodnika na ul. Zamkowej od skrzyżowania z ulicą Pionierów— mówił Przewodniczący Rady Maciej Zmitrowicz. — Zakończono również drugi etap remontu drogi do Kut, który został sfinansowany przez Powiat Węgorzewski.
Przed radnymi prace w komisji nad budżetem Powiatu na rok 2017, którego uchwalenie planowane jest na sesji w dniu 29 grudnia.

Podczas spotkania Maciej Zmitrowicz ponowił swój wniosek doświetlania węgorzewskich dróg i przejść dla pieszych. Ostatnie dwa wypadki na przejściu przy sklepie "Rossman" wykazują jak bardzo potrzebna jest tam lepsza widoczność.
— Faktycznie nasze przejścia są niedoświetlone — wyjaśniał Maciej Zmitrowicz. — Dobrym rozwiązaniem jest to, które zaproponowało miasto Kętrzyn. Dobudowano tam przy każdym przejściu dla pieszych dodatkowe punkty oświetleniowe, które skupiają promienie świetlne wyłącznie na przejściu.
— Po ostatnich naradach komisji bezpieczeństwa doszliśmy do wniosku, że najlepiej byłoby postawić przy "Rossmanie" dodatkowe oświetlenie na przejście — mówiła Starosta Halina Faj— Kontaktowałam się również z odpowiednimi organami odnośnie tego skrzyżowania i budowy ronda.

Z tego co wiemy, pomysł wybudowania nowego ronda nie został przyjęty pozytywnie. Nie ma tam bowiem zasadności budowy. Starosta będzie się jednak starała przynajmniej o sygnalizację świetlną, która powinna usprawnić ruch drogowy i bezpieczeństwo.
Podczas sesji Radni zatwierdzili cztery uchwały, dotyczące zmian budżetu Powiatu na 2016 rok, powierzenia gminie utrzymania w okresie zimowym dróg powiatowych, w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których zarządcą jest powiat oraz w sprawie wysokości opłat za korzystanie przez operatora lub przewoźnika z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest powiat.
(dp)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ha #2133276 | 193.90.*.* 12 gru 2016 12:33

  Wybraliście to macie teraz

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. TomekToruń #2133184 | 37.7.*.* 12 gru 2016 09:50

  Sygnalizacje świetlne korkuja miasto! Przerabiamy to w Toruniu. Najlepszym rozwiązaniem jest rondo! Tylko rondo z urzędniczego punktu widzenia jest nieopłacalne, bo jest za proste, i za mało urzędnik, czy projektant może zarobić na na przykład wstawieniu sygnalizacji od f-my która taka sygnalizację robi. A tak w ogóle patrząc na tych Waszych urzędników i na ich wyrazy twarzy, czy nie wymagacie od nich zbyt wiele? Kogo Wy wybieracie? :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marek Woszczyna #2126297 | 5.172.*.* 3 gru 2016 13:55

   Szanowni redaktorzy Tygodnika Węgorzewskiego….. Zachowujecie się jak prawiczki poprzedzającą noc poślubną czyli bez fajerwerków zgodnie z dekalogiem, ani kroku w przód ponad obowiązujące dogmaty państwa obecnie PiSowskiego i jego demokracji klerykalnej. Ostatnie takie zawłaszczenie praw wolności miało w 36 roku w Niemczech dla jedynej wówczas ideologii doktryny partyjnej i jednego Firera. Powstały wówczas oddziały obrony terytorialnej oraz nominacje generalskie. Praktycznie w każdej dziedzinie życia obowiązywała doktryna aryjska.Wypisz, wymaluj.Dlaczego milczycie? Ja głoszę tu i teraz deklarację WOLNOŚCI bez której właśnie media nie maja prawa istnieć. PĘDZEL trzymaj się!!!!Pozdrawiam Marek Woszczyna

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Pieszy #2126168 | 3 gru 2016 10:29

    Węgorzewo będzie pierwszym miastem którego budżet nie udźwignie, doświetlania przejść. zbyt duża ilość przejść w stosunku do metra bieżącego drogi, aczkolwiek mogło by się wydawać że wszystkie są dobrze usytuowane i potrzebne, na szczęście jedno zlikwidowano przy starym kinie na zakręcie, niebezpieczne miejsce... Przydało by się i drugie przejście zlikwidować, również niebezpieczne przy zamkowej 15, też było tam kilka potrąceń...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Patriota #2125831 | 31.0.*.* 2 gru 2016 17:55

     ta piekny jajoglowy ze zdjecia zrobi rondo

     Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (12)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages