Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wychowywać do wartości

2016-12-01 09:22:55 (ost. akt: 2016-12-01 09:27:39)

Autor zdjęcia: Barbara Grabińska

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie koniec listopada to okazja do spotkań z rodzicami, a zatem i do refleksji nad tym, co za nami i przed nami.

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej działania szkoły mają pomóc w wychowaniu do wartości. Trudno jednak wychowywać 6-cio czy 8-latka, zapominając o zasadzie uczyć-bawiąc lub – jak kto woli - bawić-ucząc. Właśnie dlatego w węgorzewskiej „Jedynce” podejmowane są różne inicjatywy, by dać podopiecznym możliwość wszechstronnego rozwoju.

Zacznijmy od całorocznego projektu „Szkolna Akademia Ekologii”. W jego realizację zaangażowani są uczniowie, nauczyciele, ale również rodzice i przyjaciele szkoły. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wycieczkach do lasu, spotkać się z leśnikiem w klasie. Poznały też zasady działania oczyszczalni ścieków. Pracowały w szkolnym ogródku m. in. sadząc rośliny, których rozwój będą obserwować wiosną. Dzięki strażnikom miejskim poznały zasady reagowania w kontakcie ze zwierzętami zarówno dzikimi, jak i domowymi, a ekspert Biura Rzecznika Praw Pacjenta przekazał informacje na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce, zapoznał też z Kartą Dziecka Pacjenta.

Ważnym wydarzeniem stało się opracowanie Kodeksu Młodego Ekologa, a przed nami weekend bez gadżetu elektronicznego. Świecimy przykładem oszczędzając energię, zbieramy nakrętki i zużyte baterie, planujemy również zbiórkę zbędnych telefonów i innych elektrośmieci. Zamierzamy też wykonać ekologiczne ozdoby na bożonarodzeniową choinkę, a nawet prezenty z recyklingu. Chcemy być postrzegani jako szkoła przyjazna środowisku. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród placówek oświatowych posiadających Międzynarodowy Certyfikat Zielonej flagi!

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami, przy wsparciu naszych przyjaciół i sojuszników, zapracujemy w tym roku na przyznawany przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie certyfikat: „Szkoła Przyjazna Środowisku.Nie zapominamy o świętach, rocznicach, ale każdego dnia w naszej szkole coś się dzieje. Włączyliśmy się m. in. w realizację projektów: „Śniadanie daje moc”, „Umiem pływać” czy „Edukacja przez szachy”. Zwykła lekcja często staje się eventem, a zajęcia w świetlicy artystycznym happeningiem. Dlaczego tak jest? Wystarczy pokochać to, co robimy i uwierzyć, że damy radę…Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages