Vęgoria pokonuje rywala i zyskuje awans

2016-11-09 12:21:37(ost. akt: 2016-11-09 14:12:00)

Autor zdjęcia: Vęgoria

Skutecznie za potknięcie w meczu inaugurującym sezon odpłacili się przyjezdnym piłkarze Vęgorii. Na własnym terenie pokonali oni Pojezierze Prostki aż 4:0 i tym samym ponownie złapali kontakt punktowy ze środkiem tabeli. Rozpoczynający sezon sierpniowy mecz w Prostkach zakończył się nieszczęśliwym dla nas remisem - bramkę straciliśmy w ostatnich minutach spotkania i po tym meczu pozostał spory niedosyt.
Na szczęście w rozegranym w minioną sobotę pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Vęgoria narzuciła swój styl gry i bez żadnych problemów dowiozła zwycięstwo do końcowego gwizdka. Skutecznie rozmontować obronę Pojezierza "Wojskowym" udało się jeszcze w pierwszej połowie, autorem bramki do szatni został Bartłomiej Babicz. Przewagę kilka minut po wznowieniu gry podwyższył nasz kapitan - Daniel Maliszewski, a asystował mu Marek Duda.

W ostatnim kwadransie spotkania bramkarz z Prostek musiał skapitulować jeszcze dwukrotnie: po wykonaniu rzutu rożnego przez Dawida Habyka i strzale Pawła Brandta oraz - w doliczonym czasie gry - po akcji Rafała Raińskiego, ponownej asyście Marka Dudy i ponownym strzale "Malinki". Przed nami ostatni tegoroczny mecz seniorów Vęgorii. W piątek wybiorą się oni do Wilkowa. Nasi zawodnicy sa żądni rewanżu za nieznaczna porażkę z rundy jesiennej na własnym boisko (Wilczek wygrał 1:0).