Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Biały protest na ulicach Węgorzewa

2016-11-06 12:38:50 (ost. akt: 2016-11-08 09:34:06)

Dzisiaj (6 listopada) o godz. 13:30 węgorzewianie wyszli z domów, aby wyrazić swój sprzeciw wobec aborcji.

Poparcie dla nie narodzonych dzieci wyraziło grono osób z Węgorzewa. Uczestnicy manifestacji spokojnie wygłosili swoje poglądy, trzymając w dłoniach symboliczne, białe baloniki oraz transparenty z uniwersalnymi hasłami.
— Przyszliśmy tu po to, aby wyrazić swój sprzeciw wobec zabijania dzieci nienarodzonych. Ponad 90 procent aborcji to dzieci, które mogłyby żyć i funkcjonować w naszym społeczeństwie. Pytanie więc co jest lepsze, oddać dziecko do innej rodziny, by było kochane czy je zabić? My jesteśmy za pierwszą opcją — mówi współorganizatorka białego marszu Magda Wernerowska. Manifestacja była również doskonałą okazją do zbiórki ubrań dla najbardziej potrzebujących dzieci w naszym mieście. Zastanawiamy się jakie jest zdanie naszych czytelników w kwestii aborcji?
(dp)Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obejrzyj #2115735 | 89.229.*.* 18 lis 2016 20:04

  przeżyła aborcję gianna jessen youtube

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marek Woszczyna #2109376 | 31.0.*.* 9 lis 2016 16:20

  Cześć Łukasz. Miło, ze pokazał sie tu ktoś nie anonimowy. Trudno nie zgodzić się z Tobą, ze ludzkie życie zaczyna się z chwilą zapłodnienia i fajnie gdyż to jedna z piękniejszych i przyjemniejszych rzeczy. Tyle tylko, że na tym etapie medycy mówią o rozwoju embrionu nie człowieka- zjadając zapłodnione jajko /dla laika nie widać różnicy/może pałaszujesz kurę?Dziś nawet PiS owcy doszli już do tego , że czasy zmieniły się i żadna z pań nie pójdzie na obietnicę proboszcza-Bóg do dziecko, da i na dziecko a dla rozwiązania tej kwestii to problem kluczowy. Kościół byłby właściwą instytucją do zorganizowania opieki dla dzieci upośledzonych ale milczy. Nie należy się też z ich strony spodziewać jakiejkolwiek reakcji no chyba, że wspomnimy o kwocie 4 tyś. miesięcznie a nie jednorazowo. Zaostrzeniem ustawy doprowadzą do sytuacji gdy w internecie znajdziemy instruktaż ...jak domowym sposobem pozbyć się niechcianej ciąży. Mam tez pytanie dla JAMa /post z 07.11/. Ci którzy oczekują mówią o szczęściu. Ci którym to nie w smak mówią o pechu. Z jednej i z drugiej strony bywają też i tacy którzy biorą sprawy w swoje ręce decydując się na in vitro lub jadą za granicę gdyż u nas nie można.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Łukasz Kotowski #2108574 | 89.228.*.* 8 lis 2016 13:39

   Bardzo dziękuję redakcji za poprawienie błędów. :) Co do niektórych komentarzy to ciężko nawet jakoś się odnieść. Rozumiem, że można nie być osobą wierzącą czy być osobą sceptycznie, bądź negatywnie nastawioną w stosunku do Kościoła Katolickiego, ale z tego powodu odmawiać człowieczeństwa chorym, niepełnosprawnym dzieciom to już delikatnie mówiąc przesada. Jeśli ktoś kwestionuje fakt, że ludzkie życie rozpoczyna się od poczęcia to nie kwestionuje religijnych dogmatów, ale kwestionuje fakty naukowe, medyczne (jak i polskie prawo, które ten fakt potwierdza). Tutaj tylko kilka fragmentów: "Życie osobnicze, czyli ontogeneza, rozpoczyna się od momentu zapłodnienia i trwa aż do śmierci." (źródło: "Medycyna perinatalna", Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, t. 1, s. 19, "Rozwój człowieka rozpoczyna się od zapłodnienia, czyli od połączenia się plemnika mężczyzny i owocytu kobiety oraz powstania nowego organizmu, zygoty.", źródło: "Embriologia lekarska", rozdział 1, str. 3. „Rozwój człowieka zaczyna się od połączenia dwu komórek – gamety żeńskiej, czyli komórki jajowej (oocytu), i gamety męskiej – plemnika, w akcji zapłodnienia.” prof. dr hab. med. Michał Troszyński, „Położnictwo. Ćwiczenia”, Podręcznik dla studentów medycyny, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2003, str. 69. USTAWA z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności. A jeśli chodzi o wiek uczestników wydarzenia Tak Dla Życia - Nie Dla Dyskryminacji! wystarczy zobaczyć zdjęcia. Jeśli ktoś pisze, że większość to 60+ to może już najwyższa pora przejść się do okulisty ;) Ludzie dla, których ludzkie życie ma wartość, ludzie, którzy nie dyskryminują drugiego człowieka ze względu na jego stan zdrowia, sprawność fizyczną czy etap rozwojowy na którym się znajduje są zdecydowanie w różnym wieku. I to widać bardzo dobrze na zdjęciach. Brawo Węgorzewo! :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Marek Woszczyna #2108108 | 5.172.*.* 7 lis 2016 19:11

   Obrońcom życia sugerowałbym inny kierunek w którym moglibyście być bardziej w działaniu skuteczni. Miniony wiek był najtragiczniejszy w dziejach ludzkości ; dwie wojny światowe, niezliczone konflikty zbrojne, coraz to bardziej finezyjne zamachy bombowe nie do oszacowania ogrom tragedii ludzkich i ilość ofiar. Większość sprawców nigdy nie poniesie konsekwencji. Nikt nie próbuje rozliczać Busha za agresję na Irak czy Putina za Ukrainę. Dwa tysiące lat modlitw Waszych – efekty jak wyżej. Może w tych sprawach należałoby wyjść na ulicę a nie szukać tematów zastępczych. Nikt w europie nie buduje pomników nie narodzonym . Znacznie większa jej część nie dostrzega problemu z usunięciem nie człowieka lecz embrionu. Nie jestem przekonany czy dziecko poczęte w drodze decyzji administracyjnej czytaj korupcyjnej za 4 tyś złotych na pewno zazna miłości rodzicielskiej. Wreszcie czy jako ludzie wierzący nie moglibyście scedować odpowiedzialności za moje sumienie na tego Waszego wszechmogącego a sami nie wpiepszać się w moje życie !

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. JAM #2108014 | 176.221.*.* 7 lis 2016 16:36

    Życie jest od Boga i żadne ateistyczne plucia tego nie zmienią. Nadzieja na zbawienie jest tylko dla wyzwolonych z grzechu. Nawet Jaruzelski wasz guru przed śmiercią się wyspowiadał. Niech was Bóg oświeci zanim zejdziecie z tego świata.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (28)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages