Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Dramat Na Polowaniu. Anton Czechow

2016-11-06 09:38:34 (ost. akt: 2016-11-06 09:50:05)

Mistrz XIX-wiecznej nowelistyki rosyjskiej Anton Czechow należy bez wątpienia do najchętniej wystawianych autorów na teatralnych deskach całego świata. Z tego właśnie powodu Czechow w gruncie rzeczy jest dziś kojarzony z teatrem.

Jego dramaty jak „Trzy siostry” czy „Wiśniowy Sad” ukazywały w oszczędności opisu i prostoty języka wręcz po mistrzowsku tragizm zwyczajnych ludzi pozbawionych woli walki wobec miażdżącej rosyjskiej rzeczywistości. Mistrz krótkiej formy popełnił w 1884 roku jedyną w swoim dorobku powieść kryminalną, która wówczas cieszyła się ogromną popularnością w Rosji jak i poza jej granicami. Fabuła powieści została utrzymana w konwencji zapisek niejakiego Sędziego Śledczego Siergieja Kamyszewa, które to przekazał redaktorowi naczelnemu jednego z rosyjskich wydawnictw. Z zapisków Śledczego poznajemy jego historię związaną z okoliczną dziewczyną, córką leśniczego Olgą, którą z miejsca obdarza nader wyjątkowym uczuciem.

„Dramat Na Polowaniu” powstał jak sam autor zaznaczał, na skutek popularności kryminału jako gatunku. Jego powieść różni się jednak tym od reszty, że pisząc ją, starał się parodiować ów gatunek. Pierwotnie więc „Dramat Na Polowaniu” miał być kryminałem à rebours, w rezultacie jednak pomimo swej parodystycznej proweniencji, powieść zalicza się do najwybitniejszych rosyjskich utworów. Czechow na kartach swego dzieła zbudował bardzo autentyczny psychologicznie portret XIX-wiecznego społeczeństwa rosyjskiego i pełnokrwiste postacie. Gorąco polecam! (dp)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages