Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

10-lecie działalności Szkoły Przysposabiającej do Pracy

2016-10-27 11:18:27 (ost. akt: 2016-10-27 13:54:42)

Autor zdjęcia: Archiwum SOSW Węgorzewo

21 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy i ich rodziców z dyrekcją , nauczycielami i uczniami szkoły z okazji obchodów 10-lecia powstania SPdP.

Na spotkanie, które miało charakter warsztatowy, przybyło 10 spośród licznej grupy absolwentów szkoły wraz z rodzicami. Po kilkuletniej przerwie dawni uczniowie mogli znowu zasiąść w szkolnych ławkach i uczestniczyć w zajęciach. Wraz z obecnymi uczniami placówki uczciwie pracowali podczas warsztatów kulinarnych, stolarskich, rękodzieła i krawieckich.
- Nauka w tej szkole to były najlepsze lata - wspominał Krzysztof. - Gdybym nie był „za stary” to chętnie bym jeszcze tu wrócił.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy funkcjonuje w węgorzewskim Ośrodku od roku 2006 i zapewnia kontynuację nauki oraz terapii absolwentom gimnazjum. Kształci młodzież niepełnosprawną intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami i autyzmem. Nauka w szkole trwa trzy lata i w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia, cykl kształcenia może być wydłużony do 24 roku życia.

- Program zajęć obejmuje zagadnienia z zakresu funkcjonowania osobistego i społecznego oraz przygotowania do pracy rozumianego jako kształtowanie właściwych postaw, nabywanie podstawowej wiedzy zawodowej oraz praktycznych umiejętności z zakresu gospodarstwa domowego, sporządzania i wydawania posiłków, wytwarzanie przedmiotów dekoracyjnych i pamiątkarskich, podstaw ogrodnictwa, stolarstwa, bukieciarstwa i krawiectwa - wyjaśnia Barbara Mamryk, nauczyciel SPdP w SOSW w Węgorzewie. - Naszym celem jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia i wspieranie ich w osiąganiu jak największej samodzielności i zaradności.

Realizacji tych zadań sprzyjają dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie tematyczne, w których uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności. W warsztatach oprócz absolwentów SPdP liczni uczestniczyli także ich rodzice.
- Cieszymy, że mogliśmy ich gościć w naszych murach - dodają nauczyciele. - Wielu rodziców aktywnie uczestniczyło w uroczystościach i życiu szkoły, wspierało swoje dzieci i nas w procesie edukacji. Zawsze mogliśmy na nich liczyć, za co im bardzo dziękujemy.Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją potraw przygotowanych podczas zajęć kulinarnych.
(SOSW Węgorzewo, dp)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika KacprzakPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages