Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Z wizytą na Warmii

2016-10-10 15:17:59 (ost. akt: 2016-10-13 09:28:36)

Autor zdjęcia: materiał organizatora

Już w piątek 14 października o godz.13.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Z wizytą na Warmii". To doskonała propozycja dla miłośników fotografii i mazurskich plenerów.

Dobiega końca etnograficzny projekt badawczy „Warmia na ludowo” realizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie od 2015 roku. Założeniem zadania było świeże spojrzenie na tradycje i zwyczaje dawnych oraz współczesnych mieszkańców Warmii. Pielęgnowane od wieków, przekazywane od pokoleń, odkryte zostały na nowo przez młodych badaczy kultury, podążających szlakiem tradycji i obrzędów dorocznych, niegdyś wyznaczających rytm ludzkiej codzienności. 

Przemierzając tereny powiatów braniewskiego, lidzbarskiego, olsztyńskiego, gmin Bisztynek oraz Reszel, twórcy projektu rozmawiali z mieszkańcami miast i wsi. Zebrane podczas wywiadów informacje, połączone w jedną całość, pozwoliły nakreślić obraz Warmii widziany oczyma jej mieszkańców – zamieszkujących te ziemie od wieków, a także przybyłych tu po II wojnie światowej.

Z materiałami zebranymi podczas badań – w postaci fragmentów wywiadów, filmów, zdjęć – można zapoznać się w przestrzeni wirtualnego atlasu etnograficznego Warmii i Mazur, zamieszczonego na stronie internetowej www.mazurywarmianaludowo.pl. Zwieńczeniem projektu będzie także wystawa fotograficzna „Z wizytą na Warmii”, dedykowana osobom, bez których projekt nie doszedłby do skutku – naszym respondentom.
(dp,mkl)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages